Trwa ładowanie...
d4i2xqx
15-04-2010 00:00

Wywieranie wpływu

książka
Oceń jako pierwszy:
d4i2xqx
Wywieranie wpływu
Tytuł oryginalny

Influencing. Skills and Techniques for Business Success

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Skuteczne wywieranie wpływu i komunikowanie się zarówno z współpracownikami, jak i partnerami spoza pracy to umiejętności kluczowe. Wywieranie wpływu definiuje się jako zdolność wpływania na postawy, przekonania i zachowania innych ludzi bez wykorzystania siły lub władzy formalnej.

Powszechnie uważa się, że dotychczas stosowany styl zarządzania, opierający się na rozkazywaniu i kontroli, nie ma dziś racji bytu. Zarządzanie i kierowanie ludźmi sprowadzają się do osiągnięcia określonych rezultatów głównie dzięki pracy innych, dlatego najlepiej i najskuteczniej jest wywierać na nich wpływ. Niniejsza publikacja traktuje o tej właśnie umiejętności, jak również o niezbędnych zdolnościach, postawach, strategiach, technikach oraz o stylach wywierania wpływu i jego przebiegu.

Książka ta ma przede wszystkim pomóc czytelnikowi przyjrzeć się temu, jak radzi on sobie w roli osoby wywierającej wpływ, i zastanowić się nad tym; jej celem jest omówienie i przyjrzenie się zdolnościom, metodom i technikom. Autorzy wypracowali model, który pomoże zrozumieć cały proces, i to właśnie ów model jest motywem przewodnim ich dzieła.

Wywieranie wpływu
Numer ISBN

978-83-233-2703-5

Wymiary

170x240

Gatunek

Psychologia

Oprawa

1

Liczba stron

184

d4i2xqx

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i2xqx
d4i2xqx
d4i2xqx