Trwa ładowanie...
d2ghv2b
15-04-2010 00:00

Wykłady ze wstępu do psychoanalizy. Nowy cykl

książka
Oceń jako pierwszy:
d2ghv2b
Wykłady ze wstępu do psychoanalizy. Nowy cykl
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Wykłady pomyślane jako ciąg dalszy wykładów znanych po polsku jako Wstęp do psychoanalizy - nigdy nie zostały wygłoszone. Chory na raka jamy ustnej Freud nie był już w stanie prowadzić wykładów.
Napisał je pod wpływem osobliwych okoliczności: na wiosnę 1932 roku Freud wpadł na pomysł jak zapobiec poważnym trudnościom finansowym, które wtedy przeżywał – opublikował ciąg dalszy znanego już i popularnego Wstępu do psychoanalizy. Rozpoczętą w maju tego roku pracę Freud ukończył pod koniec sierpnia tegoż roku, książka ukazała się 6 grudnia. Freud zachował ciągłość numeracji, podobny tok narracyjny i styl, zwracają się do wyimaginowanej publiczności.
Nowy cykl to ie tylko ciąg dalszy Wstępu do psychoanalizy – to również praca krytyczna wobec niektórych wcześniejszych poglądów i koncepcji, to także dyskusja z głównymi dysydentami ruchu psychoanalitycznego – Alfredem Adlerem i Carlem Gustawem Jungiem.

Wykłady ze wstępu do psychoanalizy. Nowy cykl
Numer ISBN

978-83-89158-88-8

Wymiary

145x205

Gatunek

Filozofia i etyka

Oprawa

3

Liczba stron

176

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ghv2b
d2ghv2b
d2ghv2b
d2ghv2b

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj