Trwa ładowanie...
diuw3wm
17-09-2015 00:00

Wydział zabójstw. Ulice śmierci

książka
Oceń jako pierwszy:
diuw3wm
Wydział zabójstw. Ulice śmierci
Rok wydania
Autorzy
Źródło:

Strzelaniny, pchnięcia nożem, śmiertelne pobicia ? to sceneria Baltimore. W środku tego huraganu zbrodni jest miejski wydział zabójstw, mała grupka ludzi stojących w obliczu najbardziej mrocznych aspektów amerykańskiej rzeczywistości.

David Simon był pierwszym dziennikarzem, który uzyskał nieograniczony dostęp do wydziału zabójstw, a jego niezwykła książka jest zarówno pasjonującą relacją o pracy policyjnej, jak i wnikliwym wejrzeniem w istotę przemocy. Bohaterami tej opowieści są: Donald Worden, doświadczony śledczy, zbliżający się do końca swojej kariery zawodowej, Harry Edgerton, ciemnoskóry detektyw w zdominowanym przez białych wydziale i Tom Pellegrini, gorliwy nowicjusz, któremu przypada najtrudniejsza sprawa w roku, brutalny gwałt i morderstwo popełnione na jedenastoletniej dziewczynce.

Simon wykonał nadzwyczajną robotę, przenikając pod skórę i do umysłów funkcjonariuszy policji - The New York Times Book Review

Wydział zabójstw Davida Simona zdobył nagrody Edgar i Anthony i stał się kanwą nagrodzonego serialu NBC. Druga książka Simona, The Corner, napisana wspólnie z Edwardem Burnsem, posłużyła jako tworzywo dla serialu HBO, który zdobył nagrodę Emmy. Simon jest obecnie scenarzystą i współproducentem serialu HBO The Wire, który zdobył Nagrodę Peabody. Mieszka w Baltimore.

Arcydzieło dziennikarstwa - Associated Press

Mamy, jak się zdaje, nienasycony apetyt na historie policyjne... Książka Davida Simona jest jak dotąd najlepszą, najlepiej napisaną, najbardziej wiarygodną i brutalną spośród nich wszystkich. - The Washington Post Book World

Wydział zabójstw. Ulice śmierci
Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

1

Liczba stron

808

diuw3wm

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diuw3wm
diuw3wm
diuw3wm