Trwa ładowanie...
d1ieudd

Wydawnictwo JanKa

facebook.com
Źródło: facebook.com

JanKa jest kameralnym wydawnictwem, prowadzonym przez małżeństwo kochające literaturę. Wydawnictwo JanKa skupia się na publikowaniu literatury polskiej, w obrębie której oficyna, przede wszystkim, promuje literaturę piękną i literaturę faktu.

JanKa – właściciele wydawnictwa

Właścicielami wydawnictwa JanKa (pełna nazwa: JanKa wydawnictwo i...) jest małżeństwo Janiny Rogalskiej-Koźbiel oraz Jana Koźbiela. Nazwa wydawnictwa to gra słów - jest to zdrobnienie imienia żony właściciela wydawnictwa, a zarazem Nazwa "JanKa" składa się z imienia właściciela wydawnictwa, a drugi człon nazwy „-Ka” jest fonetyczną nazwą pierwszej litery nazwiska mężczyzny.

Janina skończyła filologię polską oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jako redaktorka zadebiutowała w „Dzienniku Ludowym”, a następnie przez lata pracowała dla „Tygodnika Kulturalnego”, pełniąc obowiązki dziennikarki, szefowej działu kultury, redaktorki tekstów, reportaży i wywiadów przeprowadzanych z twórcami (z przewagą pisarzy). Niektóre wywiady Janiny Roglaskiej-Koźbiel odnajdziemy w jej zbiorze "Słowa i światy. Rozmowy Janiny Koźbiel”.

Od wielu lat Janina jest nauczycielką języka polskiego w renomowanych liceach warszawskich. Ponadto, właścicielka JanKi nieustannie współpracuje z dużymi wydawnictwami i redaguje dla nich wspaniałe książki.

Jan Koźbiel (ur. 1955 roku) ukończył studia z zakresu historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją pracę zawodową zaczynał od funkcji kustosza w Muzeum Karykatury i przepracował tam 8 lat. Potem, Jan Koźbiel pisywał recenzje do „Świata książki”, a następnie pracował dla redakcji „Obiegu”. Jednak główną pasją właściciela wydawnictwa JanKi jest redakcja książek, i tym zajęciem para się już od ponad piętnastu lat.

Jan Koźbiel sprawdził się jako redaktor lektor, łowca talentów, redaktor akuszer, redaktor kierownik. Koźbiel, przed założeniem wydawnictwa Janka, zdobył ogromne doświadczenie redaktorskie. Mężczyzna przyznaje, że przez te wszystkie lata zredagował ponad tysiąc ksiązek różnorodnych gatunkowo, przeczytał ponad dziesięć tysięcy maszynopisów oraz wyłowił kilka wielkich talentów.

JanKa – działalność wydawnicza

Oficyna JanKa jest dosyć młodym wydawnictwem (rok założenia: 2009), prężnie rozwijającym się, przede wszystkim, dzięki doświadczonemu kierownictwu, które tworzy małżeństwo redaktorów i humanistów.

Wydawnictwem JanKa rządzi przekonanie, iż autor jest najważniejszy, a zaraz potem jego dzieło. W ten sposób właściciele oficyny tworzą kameralną i przyjazną pisarzom atmosferę.

Głównym założeniem JanKi jest wydawanie literatury polskiej, a w szczególności skupia się na następujących gatunkach literackich: powieść, opowiadanie, reportaż, esej humanistyczny. Oferta wydawnictwa JanKa zawiera również książki o sztuce, a także literaturę dla dzieci i młodzieży.

d1ieudd
Wydawnictwo JanKa
Rok powstania

2009

Adres

ul. Majowa 11/17

Kod i miasto

05-800 Pruszków

Numer telefonu

694 536 051

Adres WWW strony internetowej

http://www.jankawydawnictwo.pl/

Podziel się opinią

3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ieudd
d1ieudd
d1ieudd