Trwa ładowanie...
d4i91d3
18-02-2020 11:00

Wujek Sknerus i Kaczor Donald – Powrót na Równinę Okropności, tom 2

książka
5.0
(1 głos)
Oceń:
d4i91d3
Wujek Sknerus i Kaczor Donald – Powrót na Równinę Okropności, tom 2
Tytuł oryginalny

The Don Rosa Library vol. 2 - Return to Plain Awful

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Drugi tom opowieści o Sknerusie i innych bohaterach z Kaczogrodu autorstwa słynnego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Dona Rosy.

Najbogatszy kaczor świata znów rusza z bliskimi do Południowej Ameryki, żeby na Równinie Okropności zrealizować swoje plany powiększenia majątku. Wyśle też Donalda i siostrzeńców do gorącej Afryki w poszukiwaniu najrzadszej z odmian krokodyli, która była znana już w starożytnym Rzymie. W żadnej z tych dalekich wypraw nie zabraknie mrożących krew w żyłach przeżyć ani wesołych gaf! Oczywiście są też opowieści rozgrywające się w samym Kaczogrodzie! Dowiemy się, jakie były prawdziwe początki miasta, dlaczego Diodak nie zarobił fortuny, gdy oczyszczał skarbiec McKwacza ze szczurów, czemu Magika De Czar zrobi wszystko, aby zdobyć najważniejszą monetę Sknerusa, a także, czy wiedza o przyszłości pozwala na sukcesy giełdowe.

Album zawiera również bogate materiały ukazujące ciekawostki dotyczące zawartych w tym tomie opowieści.

Don Rosa jest uznawany za najwybitniejszego kontynuatora dzieła Carla Barksa, czyli twórcy większości bohaterów z Kaczogrodu. Rosa od ponad trzydziestu lat rysuje historie o barwnych postaciach kaczorowego świata. Jego talent doceniono w 1995 roku, kiedy za album "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" został uhonorowany najważniejszym amerykańskim wyróżnieniem komiksowym – Nagrodą Eisnera.

Wujek Sknerus i Kaczor Donald – Powrót na Równinę Okropności, tom 2
Numer ISBN

978-83-281-9810-4

Wymiary

170x260

Oprawa

twarda

Liczba stron

216

Język

polski

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i91d3
d4i91d3
d4i91d3
d4i91d3