Trwa ładowanie...
d3godu3
03-07-2015 00:00

Wszystkiego, co ważne... dowiedziałem się od Monty Pythona

książka
Oceń jako pierwszy:
d3godu3
Wszystkiego, co ważne... dowiedziałem się od Monty Pythona
Tytuł oryginalny

Everything I Ever Needed to Know about... I Learned from Monty Python

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Cztery sezony Latającego Cyrku Monty Pythona w telewizji i Internecie, filmy i rozmaite solowe projekty – wszystko to złożyło się na globalną (także polską!) popularność tych nieposkromionych Brytyjczyków.

Monty Python przedstawiał poważne zagadnienia w absurdalny sposób, dla równowagi traktując głupie tematy ze śmiertelną powagą. Filmy Monty Pythona są skarbnicą erudycyjnych żartów, dotyczących tematów tak odległych jak Mord w Katedrze T.S. Eliota (nawiązanie do tego dzieła znajduje się w parodii programu dla odchudzających się) czy łacińska gramatyka (objaśniana przez pewnego centuriona żydowskiemu buntownikowi malującemu na murach antyrzymskie napisy).

Książka amerykańskich montypythonistów to przyjemna, zabawna lektura, niepostrzeżenie dostarczająca mnóstwo kontekstu, dzięki któremu staje się jasne, że żarty Monty Pythona były nie tylko śmieszne, ale i trafnie komentowały bieżącą sytuację społeczną i polityczną.

Stanowi nieocenioną pomoc dla wielbicieli, badaczy i widzów, którzy chcieliby w pełni pojąć niepojmowalny humor Monty Pythona. Ni!

Wszystkiego, co ważne... dowiedziałem się od Monty Pythona
Numer ISBN

978-83-64481-69-7

Wymiary

150x235

Gatunek

Humor i satyra

Oprawa

8

Liczba stron

344

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3godu3
d3godu3
d3godu3