Trwa ładowanie...
d4cxn4w

Wszy. Poznaj i pokonaj problem

książka
d4cxn4w
Oceń jako pierwszy:
Wszy. Poznaj i pokonaj problem
Rok wydania
Autorzy
978-83-01-18032-4.jpg
"__wlasne

Wszawica jest częstą chorobą pasożytniczą, a przy tym stanowi problem o wymiarze społecznym. Mimo, że nie jest już istotną kwestią zdrowotną, jej pojawienie się powoduje często niepokój społeczny, co prowadzi do poczucia wstydu, powoduje nieobecności w szkole, czy pracy. Zarażanie wszami nie jest tylko kwestią przestrzegania zasad higieny, ani dowodem na jej nieprzestrzeganie. Choroba występuje na całym świecie, pojawia się w różnych populacjach ludzkich, w różnych środowiskach.

W publikacji omówiono:

  • charakterystykę wszy, m.in. biologię i fizjologię samego pasożyta, jego zwyczaje, cykl rozwojowy i różne mechanizmu adaptujące do pasożytniczego życia,
  • wszy związane z człowiekiem: dwie formy wszy ludzkiej – głowową i odzieżową oraz tzw. wesz łonową, pasożytującą u ludzi m.in. na rzęsach, brwiach, w zaroście twarzy,
  • pasożytnictwo wszy, jego cechy i skutki,
  • wszawice – cechy, objawy, diagnostykę, leczenie, profilaktykę i zwalczanie, status wszawicy w Polsce, wytyczne dla szkół i nauczycieli oraz szczegółowe wytyczne dla placówek oświatowych na podstawie stanowiska Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia.

Publikacja skierowana jest przede wszystkim do odpowiedzialnych za opiekę, wychowanie i edukację, czyli nauczycieli, wychowawców, rodziców, opiekunów, a także osób odpowiedzialnych za działania profilaktyczne. A ponadto do wszystkich, których problem ten dotyczy lub dotyczyć może.

d4cxn4w
Wszy. Poznaj i pokonaj problem
Numer ISBN

978-83-01-18032-4

Wymiary

145x205

Gatunek

Medycyna, zdrowie, diety

Oprawa

1

Liczba stron

72

Podziel się opinią

Share
d4cxn4w
d4cxn4w
d4cxn4w
d4cxn4w