Trwa ładowanie...
d26yuas
12-09-2014 00:00

Wszechświat - Maszyna czy Myśl?

książka
Oceń jako pierwszy:
d26yuas
Wszechświat - Maszyna czy Myśl?
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Czy prostota i złożoność wzajemnie się wykluczają? Dlaczego całość jest czymś więcej niż tylko sumą swoich części? Dlaczego nie wszystko można wyjaśnić prawami mechaniki klasycznej?

Mechanicyzm jest ciekawym przykładem systemu filozoficznego, który zarówno swe powstanie jak i swój spektakularny upadek zawdzięcza teoriom fizycznym. Powstał dzięki mechanice klasycznej, będącej źródłem jego siły oraz filozoficznej atrakcyjności; upadł dzięki mechanice kwantowej i teorii względności. Ale upadek filozofii mechanistycznej nie zakończył sporu o słuszność redukcjonistycznego sposobu myślenia.

Książka jest efektem twórczej współpracy dwóch wybitnych uczonych: Michała Hellera i Józefa Życińskiego. Autorzy snują rozważania o ruchu jako sposobie wszelkiego istnienia, granicach racjonalności oraz poszukiwaniach ideału nauki, których nigdy nie należy porzucać. Niniejsze wydanie jest wzbogacone o trzy rozdziały autorstwa Tadeusza Pabjana, charakteryzujące dokonania stosunkowo nowej gałęzi nauki, jaką jest teoria złożoności.

Wszechświat - Maszyna czy Myśl?
Numer ISBN

978-83-7886-105-8

Wymiary

140x215

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Filozofia i etyka,Fizyka i astronomia

Oprawa

1

Liczba stron

452

d26yuas

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26yuas
d26yuas
d26yuas
d26yuas