Trwa ładowanie...
18-11-2011 12:42

Wstrząsająca książka o tym, co już niedługo może czekać europejskie kobiety!

Najważniejsza publikacja na temat kobiet podległych prawu szariatu.

Wstrząsająca książka o tym, co już niedługo może czekać europejskie kobiety!Źródło: "__wlasne
d17vgqo
d17vgqo
OKRUCIEŃSTWO
W MAJESTACIE PRAWA
Wstrząsająca książka o tym, co już niedługo

może czekać europejskie kobiety!

NONIE DARWISHurodziła się i wychowała w kraju muzułmańskim. Przez 30 lat doświadczała wszelkich aspektów poniżenia, jakie tylko przygotowało dla kobiet muzułmańskie prawo szariatu

d17vgqo

Książkę Okrucieństwo w majestacie prawa napisała już po ucieczce z Egiptu i nawróceniu na chrześcijaństwo. Z reporterskim zacięciem i publicystyczną swadą, ukazuje w niej mechanizmy myślenia zwolenników szariatu. Ostrzega w niej: celem islamskich fundamentalistów nie jest nawracanie kogokolwiek na wiarę muzułmańską, ich celem jest wprowadzenie szariatu we wszystkich krajach świata, jako prawa państwowego. Jeśli do tego dojdzie, zdobycze zachodniej demokracji i wolności przepadną na zawsze.

*

Książka ta jest najważniejszą publikacją na temat kobiet podległych prawu szariatu. We wstrząsający i przerażający sposób pokazuje nam, jak będzie wyglądać świat, gdy przywódcy islamscy osiągną swój cel i wprowadzą szariat w Europie i w USA. A to może stać się już wkrótce, bowiem szariat wywiera coraz większy wpływ nie tylko na życie każdego muzułmanina, ale także porządek całego zachodniego świata. Islam czyha już u naszych bram! Demokratyczne państwa Zachodu bagatelizują zagrożenie mogące doprowadzić je do punktu, w którym nie będzie odwrotu. Trzeba podjąć zdecydowane kroki już dziś, bo jutro może być na to za późno.

Ta książka to przełomowa publikacja, która przynosi ważne ostrzeżenie przed tym, jak może wyglądać życie nas, kobiet, gdy islam zaprowadzi w Europie nowy porządek społeczny. Przeczytajmy ją, zanim będzie za późno i będziemy żyły w kraju, w którym:

  • kobieta może zostać zbita za rozmowę z mężczyzną, który nie jest jej krewnym i wychłostana za to, że nie nosi na głowie chusty;
  • córki, siostry i żony mogą ponieść karę śmierci z rąk spokrewnionych z nimi mężczyzn bez prawnych konsekwencji (tzw. mord honorowy);
  • wyznawcy innych religii niż muzułmańska zasługują na śmierć, a ich kaci, nie podlegają żadnej karze;
  • prawnie dopuszczalne są obrzydliwe nadużycia seksualne wobec dzieci i młodzieży;
  • mąż „nieposłusznej” żony może odmówić jej opieki medycznej lub uwięzić ją w areszcie domowym.

Z wstępu autorki do książki:

Przez pierwsze trzydzieści lat mojego życia byłam prawdziwą niewolnicą. Czułam się jak ptak w klatce, jak obywatel drugiej kategorii, który musi uważać na to, co mówi nawet najbliższym przyjaciołom. Podlegałam muzułmańskiemu prawu i żyłam w środowisku praktykującym segregację płciową, mając świadomość, że zarówno ze strony władz, jak i społeczeństwa za popełnienie „grzechu” grozi mi śmierć. Oto, co znaczy być kobietą podlegającą prawu szariatu. Szariat (zbiór zasad muzułmańskiego prawa) różni się od przepisów prawnych obowiązujących w świecie Zachodu tym, że reguluje wszystkie aspekty codziennego życia, takie jak polityka, ekonomia, bankowość, handel, zawieranie umów, małżeństwa, rozwody, wychowanie i opieka nad dziećmi, seksualność, grzech, przestępstwa i wszelkiego rodzaju kwestie społeczne. Prawo to nakazuje między innymi chłostać kobiety widziane z odsłoniętymi włosami, karać ofiary gwałtów i ścinać głowy cudzołożnicom. Żyjąc według tych reguł, nigdy ich nie kwestionowałam. Ba! Nawet nie przyszło mi do
głowy, by w ogóle zastanawiać się nad ich zasadnością.

d17vgqo

W tamtych latach ogromna większość muzułmańskich kobiet gnieździła się w zatłoczonych mieszkaniach lub zatęchłych lepiankach, harując od rana do wieczora w nieznośnym upale. Mimo to żadna z nich nie narzekała ani tym bardziej nie próbowała tego zmienić.

Cokolwiek się stało, choćby okazało się trudne i niesprawiedliwe, uznawane było za „wyrok boski”. Kobiety zaciskały więc zęby, zginały karki i brały się do pracy, by – odmawiając sobie prawa do zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych – sprostać okrutnym, seksistowskim zasadom szariatu. Większość Egipcjanek na ogół przyzwyczajała się do takiego życia, jednak każda klatka – choćby była ze złota – wciąż pozostaje klatką.

Żadna z nas nie próbowała wgłębiać się w reguły szariatu, pytać o ich pochodzenie czy podważać zasadność ich przestrzegania. Nieustannie powtarzano nam, że „to jest prawo Allaha”, a kwestionowanie choćby jednego słowa Koranu (święta księga islamu) czy Mahometa (twórca islamu) to haram – grzech. Doskonale wiedziałyśmy, co grozi tym, którzy sprzeciwiają się prawu Allaha: taki grzech wymaga kary śmierci.

d17vgqo

Teraz, gdy tamto życie mam już za sobą, czuję, że powinnam podzielić się moimi doświadczeniami z mieszkańcami krajów zachodnich, aby wyjaśnić im, w jaki sposób okrutne muzułmańskie prawo szariatu nie tylko trzyma w garści wszystkich wyznawców islamu na Bliskim Wschodzie, Azji i Afryce, ale też wyciąga swoje łapska w kierunku Zachodu.

Wyjazd do Ameryki uwolnił mnie od życia pod ciężarem najbardziej okrutnego systemu prawnego na świecie. Był to najlepszy dar, jaki otrzymałam, decydując się na opuszczenie Egiptu. Podlegać regułom szariatu znaczy żyć w najlepiej strzeżonym więzieniu świata, a z pewnością ostatnią rzeczą, jakiej bym sobie życzyła, jest powrót za kraty.

Przez kolejne 20 lat śniłam swój amerykański sen – założyłam rodzinę, wykonywałam dobrze płatną pracę i korzystałam z wszelkich wolności, jakie oferuje demokratyczne państwo szanujące prawa każdego obywatela. Pewnego dnia, chcąc zrobić wrażenie na przybyłym z Egiptu bliskim przyjacielu rodziny, zabrałam go do meczetu na piątkową modlitwę. Słuchając kazania, byłam zaskoczona ostrością jego wypowiedzi. Nawet mój egipski przyjaciel poczuł się urażony i poprosił, byśmy opuścili nabożeństwo. Intuicja podpowiadała mi, że w Ameryce, którą tak kochałam, zaczyna się dziać coś niedobrego, wyparłam to jednak ze świadomości i nie zrobiłam nic. Nieco później, latem 2001 roku, zabrałam moje urodzone w Ameryce dzieci na wycieczkę do Egiptu, gdzie zaszokowało mnie to, jak moja ojczyzna bardzo się zradykalizowała. Wróciłam do Stanów Zjednoczonych 10 września 2001 roku, by następnego ranka obudzić się w samym środku koszmaru. Gdy zobaczyłam, jak w wieżę World Trade Center uderza drugi samolot, zrozumiałam, że dżihad
dotarł nawet do Ameryki, a moje życie już nigdy nie będzie takie samo. Poczułam, że nie mogę dłużej siedzieć cicho, że muszę ostrzec moich amerykańskich rodaków przed tym, co ich czeka.

d17vgqo

To nie zewnętrzne ataki terrorystyczne najbardziej mnie niepokoją, bez względu na to, jak straszne by były. Najbardziej martwi mnie atak na demokrację, który dokonuje się od wewnątrz. Na Zachodzie jest już mnóstwo fundamentalistów i zwolenników szariatu, których działalność nie budzi zastrzeżeń demokratycznych państw i ich otwartych systemów prawnych. Zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych pojawiły się także pierwsze żądania związane z wprowadzeniem prawa szariatu. Muzułmańskie mniejszości narodowe domagają się tego, korzystając z ram prawnych wolności wyznaniowej. Właśnie dlatego postawiłam sobie za cel uświadomienie mieszkańcom Zachodu, jak wielkim nieszczęściem jest prawo szariatu dla kobiet, dla muzułmańskich rodzin i dla całego społeczeństwa. Zaczęłam o tym pisać i wygłaszać wykłady na uczelniach w całej Ameryce.

Islam nie zachęca muzułmanów do tego, aby rozwijali swoją osobistą relację z Allahem, ale próbuje przywrócić średniowieczne zasady brutalnego prawa, które odziera człowieka z wszelkiej godności i wysysa z jego duszy resztki wolności.

Dla muzułmańskich przywódców statystyki są ważniejsze niż prawdziwa wiara. W kraju muzułmańskim wartość muzułmanina nie mierzy się głębokością jego duchowości, tylko stopniem podległości wobec szariatu. Islam jest tak naprawdę antyreligią i w tym sensie do złudzenia przypomina komunizm. Najistotniejsze jest w nim bowiem posłuszeństwo wobec państwa i zbiór kilku rytualnych gestów, które nadają mu pozory wiary, dzięki czemu niewolnikom szariatu wydaje się, że mają religię.

d17vgqo

W swym parciu na Zachód islam wykorzystuje naturalną życzliwość i zwykłą przyzwoitość nieświadomych zagrożenia ludzi, których najpierw zachęca do przyjmowania muzułmańskich imigrantów, a potem przymusza do ugięcia się pod ich żądaniami. Muzułmańscy przywódcy zapewniają społeczeństwa lokalne o swych „pokojowych zamiarach” i jednocześnie oskarżają wszystkich naokoło o religijną ignorancję i nietolerancję. Be mrugnięcia okiem wmawiają mieszkańcom Zachodu, że nie powinni dosłownie brać gróźb zawartych w świętych księgach islamu, gdyż to sprawia, że stają się nietolerancyjni i ksenofobiczni. Najbardziej agresywni dżihadyści szkoleni są, by patrząc prosto w oczy bez zająknienia twierdzić, iż islam jest religią pokoju. Tymczasem sam Koran głosi, że Allah posłał szatanów, aby pobudzali niewiernych do złego. Jeden z wersetów świętej księgi muzułmanów nakazuje im także, by nie zawierali przyjaźni z innowiercami za wyjątkiem sytuacji, gdy jest to przyjaźń udawana, mająca na celu oszukanie przeciwnika lub ochronę przed
prawdziwą lub wyimaginowaną krzywdą.

Mieszkańcy Zachodu często w swej naiwności zakładają, że muzułmanie na pewno odkryją wartość zachodniej demokracji i zechcą ją wdrożyć jako swój nowy, lepszy ustrój. Historia pokazuje jednak, że zwykle jest zupełnie inaczej. Zarówno szariat, jak i dżihad okazały się wyjątkowo skuteczne, przez co bardzo dobrze służą islamowi. Zachód nie może liczyć na to, że muzułmanie zreformują swoją religię, gdyż są oni tak naprawdę zakładnikami ideologii przebranej w szaty religii. Dla muzułmanów taka reforma oznaczałaby ich koniec. Zakładanie, że wyznawcy islamu wprowadzą jakiekolwiek reformy i otworzą się na inne religie, wypływa głównie z niewiedzy na temat, czym islam jest i skąd się wywodzi.

Sami Muzułmanie są zakładnikami zmuszonymi do życia w niewidzialnym więzieniu szariatu, z którego nie ma ucieczki. Życiem wyznawców Allaha rządzi najbardziej okrutne, nikczemne i upokarzające prawo w historii ludzkości – prawo, które degraduje seksualność kobiety, piętnuje i upokarza niemuzułmanów, a ostatecznie formuje patologiczne, sfrustrowane społeczeństwo.* *

*

NONIE DARWISH jeździ z wykładami po całej Ameryce, a także pojawia się w rozgłośniach radiowych i telewizyjnych, takich jak CNN, Headline News, Fox, MSNBC, Al-Arabiya, National Public Radio i Israeli TV. Jej teksty publikowane były w „London Telegraph”, „Jerusalem Post” i „New York Daily News”. Autorka często pojawia się również na amerykańskich uczelniach, takich jak Harvard, Brown, Stanford, UCLA, Uniwersytet Pensylwanii, Georgetown, Uniwersytet Bostoński i Uniwersytet Południowej Kalifornii.

d17vgqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17vgqo

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj