Trwa ładowanie...
d3yu6cq

Wspólnie czytamy - dzieci wspieramy

Jak rozmawiać z dziećmi o ważnych i trudnych sprawach? Jak stworzyć sprzyjającą temu atmosferę? Czy książki mogą w tym być pomocne? 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wspólnie czytamy - dzieci wspieramy
( )
d3yu6cq

*Jak rozmawiać z dziećmi o ważnych i trudnych sprawach? Jak stworzyć sprzyjającą temu atmosferę? Czy książki mogą w tym być pomocne? *

Czytanie dziecku i z dzieckiem zacieśnia więź emocjonalną między nim a bliskimi, wspiera jego rozwój psychiczny i pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości. Motywuje do samodzielnego myślenia, rozwija etycznie, budzi wrażliwość estetyczną, poprawia koncentrację, ćwiczy pamięć, wzbogaca słownictwo oraz poszerza wiedzę o otaczającym świecie.

Komitet Ochrony Praw Dziecka i Wydawnictwo ADAMADA zapraszają dzieci i dorosłych na cykl wydarzeń Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy, które wiosną odbywać się będą w Gdańsku i Warszawie. Pierwszą taką akcję organizujemy już 19 marca w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności. W programie są spotkania z psychologami i autorami książek dla dzieci, warsztaty i animacje dla dzieci prowadzone przez znanych aktorów, konkursy i zabawy.

d3yu6cq

Udział dzieci i dorosłych jest całkowicie bezpłatny! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Rejestracja i szczegóły na:

www.facebook.com/wspolnieczytamydzieciwspieramy

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest jedną z najstarszych polskich organizacji pożytku publicznego. Został powołany w celu ochrony praw i interesów dzieci oraz by pomagać krzywdzonym dzieciom i ich rodzinom. W organizowanym przez Komitet konkursie Świat przyjazny dziecku nagradza się produkty i miejsca, które w wyróżniający się sposób wspierają rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dziecka oraz jego wrażliwość estetyczną.

d3yu6cq

Wydawnictwo ADAMADA publikuje starannie wybrane, piękne i wartościowe książki dla dzieci (tworzone przez znanych i lubianych autorów i ilustratorów), a wśród nich literaturę polską i zagraniczną, pomysłowe łamigłówki oraz kreatywne kolorowanki. W książkach Wydawnictwa ADAMADA kryje się wiele ważnych wskazówek dotyczących tego, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach, rozwijać ich wyobraźnię, czy też pobudzać ciekawość.

WSPÓLNIE CZYTAMY – DZIECI WSPIERAMY

Data: 19 marca 2017 r., niedziela

Godzina: 11.00-14.00

d3yu6cq

Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności

Program

Część wspólna

11.00 powitanie

d3yu6cq

11.10-11.30 aktorzy Patrycja Szczepanowska i*Maciej Gąsiorek*czytają fragmenty książki

13.40 prezentacja prac dzieci wykonanych podczas warsztatów

14.00 zakończenie

Część dla rodziców

d3yu6cq

11.40-12.10 spotkanie z psycholog Alicją Maliszewską
temat: Czytanie wstępem do rozmowy na trudne tematy

12.20-12.50 spotkanie z autorkami książek Anitą Głowińskąi* Elżbietą Pałasz*

temat: Jak pisać dobre książki dla dzieci?

13.00-13.30 warsztaty z aktorką Patrycją Szczepanowską

temat: Jak ciekawie czytać dzieciom książki?

Część dla dzieci

11.40-13.40 warsztaty i zabawy prowadzone przez aktora Macieja Gąsiorka
(znanego m.in. jako Piksel z programu Budzik)

– warsztaty aktorsko-taneczne

– twórcze animacje

– kącik czytelniczy

– warsztaty plastyczne

– rebusy, zagadki i łamigłówki

– konkursy i zabawy

Oprac. JZ

d3yu6cq

Podziel się opinią

Share
d3yu6cq
d3yu6cq