Trwa ładowanie...

Wręczono nagrody Teatru Polskiego Radia

Dramaturg, reżyser Ingmar Villqist został laureatem nagrody Don Kichota za debiut reżyserski; nagrodę Arete za debiut aktorski przyznano Natalii Sikorze. Nagrody przyznaje Teatr Polskiego Radia. Uroczystość wręczenia odbyła się w warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Wręczono nagrody Teatru Polskiego RadiaŹródło: Materiały prasowe
d2cx4xo
d2cx4xo

Dramaturg i reżyser Ingmar Villqist (na zdj.) został laureatem nagrody Don Kichota za debiut reżyserski; nagrodę Arete za debiut aktorski przyznano Natalii Sikorze. Nagrody przyznaje Teatr Polskiego Radia. Uroczystość wręczenia odbyła się w warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Villqist został doceniony za reżyserię radiowego słuchowiska "Oddychaj ze mną". - Dziękuję. W moim przekonaniu Teatr Polskiego Radia, to ostatnia przestrzeń wysokiej sztuki, która oparła się komercji - powiedział, odbierając nagrodę Villqist .

Za debiut w Teatrze Polskiego Radia nagrodzono Natalię Sikorę, która wzięła udział w słuchowisku muzycznym "Dwaj panowie N.".

Za pielęgnowanie i kultywowanie wzorców poprawnej polszczyzny nagrodą Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej uhonorowano Teatr Polskiego Radia.Nagrodę z rąk Małgorzaty Tułowieckiej - jednej z laureatek Mistrza Mowy Polskiej oraz dyrektora programu Mistrz Mowy Polskiej Piotra Kossakowskiego odebrał główny reżyser Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.

- W Teatrze Polskiego Radia bije serce polszczyzny - ocenił Kukuła. Jak dodał, wyróżnienie to traktuje jako wyraz uznania, ale i zobowiązanie.

Nagrody Teatru Polskiego Radia za debiut reżyserski i aktorski przyznano po raz drugi. W ubiegłym roku otrzymali je Janusz Głowacki (reżyseria) i Olena Leonenko (aktorstwo).

d2cx4xo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cx4xo