Trwa ładowanie...
d2klazh
15 kwietnia 2010, 00:00

Wprowadzenie do teorii automatów, języków i obliczeń

książka
Oceń jako pierwszy:
d2klazh
Wprowadzenie do teorii automatów, języków i obliczeń
Tytuł oryginalny

Introduction to Automata Theory, Languages and Computation

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Nowe, rozszerzone i zmienione wydanie kompendium wiedzy dotyczącej teorii automatów, języków formalnych i obliczeń, czyli uniwersalnych podstaw informatyki teoretycznej i lingwistyki matematycznej. Książkę napisano praktycznie od nowa (nowy współautor Rajeev Motwani), czyniąc ją mniej formalną i bardziej przystępną dla studentów. Zrezygnowano z pewnych teoretycznych zagadnień, a położono nacisk na nowoczesne zastosowania omawianych teorii. Dodano informacje o algorytmach losowych oraz zwiększono liczbę prostych przykładów i rysunków ilustrujących omawiane zagadnienia.

Książka przeznaczona jest dla studentów kierunków informatycznych i matematycznych uniwersytetów i uczelni technicznych oraz pracowników naukowych zajmujących się informatyką teoretyczną, matematyką, automatyką i lingwistyką matematyczną, a także dla inżynierów i ekonomistów.

Wprowadzenie do teorii automatów, języków i obliczeń
Numer ISBN

83-01-14502-1

Wymiary

160x240

Gatunek

Informatyka, internet i nowe technologie

Oprawa

1

Liczba stron

480

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2klazh
d2klazh
d2klazh
d2klazh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj