Trwa ładowanie...
d9pu4q4

Wpływowe Kobiety Drugiej Rzeczypospolitej

książka
Oceń jako pierwszy:
d9pu4q4
Wpływowe Kobiety Drugiej Rzeczypospolitej
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Piękna epoka, inteligentne i piękne kobiety. Dwudziestolecie międzywojenne to prawdziwy raj dla historyka, to czasy kiedy w życiu publicznym pojawiły się wielkie indywidualności, barwne postacie, niezapomniane osobowości. Sławomir Koper kontynuuje wątek życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej i tym razem zajął się osobami kobiet odgrywających w tych czasach znaczącą rolę.

Nie ogranicza się włącznie do osób najbardziej znanych, przypomina również panie już nieco zapomniane (Maria Morska) czy też dopiero obecnie docenione (Katarzyna Kobro). Ale przede wszystkim jest to barwna opowieść o żeńskich elitach okresu międzywojennego, z Jadwigą Beck, Zofią Nałkowską czy Marią Dąbrowską na czele.

Jak zwykle autor nie ogranicza się wyłącznie do oficjalnego wizerunku, otwarcie pisze o sprawach finansowych, problemach uczuciowych czy orientacji seksualnej swoich bohaterek. I tworzy w ten sposób intrygujący obraz zwyczajnego życia, z jego wadami i zaletami, bardzo odległy od znanego nam z dotychczasowych publikacji. Lekki język autora i jego wartka narracja są dodatkowym atutem tej książki.

Wpływowe Kobiety Drugiej Rzeczypospolitej
Numer ISBN

978-83-11-12145-4

Wymiary

145x205

Gatunek

Biografie i autobiografie,Historia Polski,Biografie i autobiografie,Historia Polski

Oprawa

1

Liczba stron

416

Inne wydania

Warszawa - 2014-09-28

d9pu4q4

Podziel się opinią

Share
d9pu4q4
d9pu4q4
d9pu4q4
d9pu4q4