Trwa ładowanie...
dohhgni
07-10-2015 00:00

Worek kości

książka
Oceń jako pierwszy:
dohhgni
Worek kości
Tytuł oryginalny

Bag of Bones

Rok wydania
Inne
Źródło: Inne

O uczuciach, które przetrwają wszystko - nawet śmierć. Po części thriller, po części romans z dodatkiem elementów nadprzyrodzonych. Jedna z najbardziej poruszających powieści Stephena Kinga, zainspirowana słynną REBEKĄ Daphne du Maurier.

Cztery lata po tragicznej, niespodziewanej śmierci poczytny autor Mike Noonan nadal zmaga się z twórczą niemocą. Wraz z Johanną umarło także nienarodzone dziecko pary - dziewczynka, której zamierzali nadać imię Kia. Niezdolny do pisania, wypalony psychicznie, prześladowany wspomnieniami i tęsknotą za ukochaną kobietą, Mike postanawia stawić wreszcie czoła swoim problemom. Opuszcza rodzinne Derry, by powrócić do miejsca, w którym spędził kiedyś z żoną najszczęśliwsze dni życia - letniego domu nazwanego Śmiechem Sary, stojącego nad pięknym jeziorem Dark Score, nieopodal miasteczka oznaczonego na mapie symbolem TR-90.

W TR rządzi niepodzielnie lokalny magnat, bezwzględny multimilioner Max Devore. Wbrew swojej woli Mike zostaje wciągnięty w otaczające miejscową społeczność konflikty i tajemnice, mające genezę w przeszłości i podsycane przez gnieżdżące się w domu siły nadprzyrodzone. Jego głównym przeciwnikiem staje się Devore, który postawił sobie za cel odebranie Mattie - młodziutkiej wdowie po swoim zmarłym synu - opieki nad trzyletnią wnuczką Kyrą. Urzeczony urodą wdowy, widząc w Kyrze córkę, której pozbawił go los, Mike bierze stronę kobiety w sporze z milionerem, co prowadzi do eskalacji przemocy.

Worek kości
Numer ISBN

83-7180-481-4

Wymiary

110x185

Gatunek

Horror,Thriller,Powieści i opowiadania,Horror,Thriller,Powieści i opowiadania,Horror,Thriller,Powieści i opowiadania,Horror,Thriller,Powieści i opowiadania,Horror,Thriller,Powieści i opowiadania,Horror,Thriller,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

548

Inne wydania

Warszawa - 2008-08-21, Warszawa - 2013-02-28, Warszawa - 2010-03-11, Warszawa - 2015-10-02

dohhgni

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dohhgni
dohhgni
dohhgni