Trwa ładowanie...
d3p1csm
15 kwietnia 2010, 00:00

Wojny średniowiecznego świata. Techniki walki

książka
Oceń jako pierwszy:
d3p1csm
Wojny średniowiecznego świata. Techniki walki
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Poczynając od upadku Rzymu aż do wojny trzydziestoletniej w Europie i na Bliskim Wschodzie prowadzono wiele wojen, stoczono wiele bitew i potyczek. Choć dopiero wynalazek prochu strzelniczego oraz wprowadzenie do uzbrojenia pewnej i skutecznej broni palnej przyniosły zasadnicze zmiany w taktyce i strategii, przez cały ten okres sposób prowadzenia wojen podlegał powolnej, lecz wyraźnej ewolucji. Jej podstawą był wzajemny stosunek czterech głównych rodzajów sił: lekkiej i ciężkiej piechoty oraz lekkiej i ciężkiej jazdy. Początkowa zaś dominacja na polu walki ciężkozbrojnego arystokratycznego rycerstwa - wraz z jego kodeksem szlachetnej i honorowej walki - zaczyna słabnąć.

Wszystkie te zmiany autorzy przedstawiają posługując się przykładami 28 największych wybranych bitew; w końcowej części książki omawiają szczegółowo "rewolucję militarną", która położyła podwaliny pod nowe zasady wojenne.

Wojny średniowiecznego świata. Techniki walki
Numer ISBN

978-83-11-11158-5

Wymiary

165x235

Gatunek

Militaria i wojskowość,Historia powszechna

Oprawa

1

Liczba stron

352

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p1csm
d3p1csm
d3p1csm
d3p1csm

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj