Trwa ładowanie...
dy5ar4v
28-05-2011 00:00

Wojny narkotykowe. Doniesienia z pola walki

książka
Oceń jako pierwszy:
dy5ar4v
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Czarne getta Nowego Jorku i afgańskie pola makowe, masowe imprezy techno w Berlinie i kolumbijskie plantacje koki – to najczęstsze skojarzenia z globalnym biznesem narkotykowym. Medialne newsy i hollywoodzkie filmy, kronika kryminalna i Policjanci z Miami zbudowały mit przestępczej sieci, w której źródło zła – narkomanii, wojen gangów i demoralizacji młodzieży – leży w egzotycznych „jądrach ciemności”: Kolumbii, Meksyku, Afganistanie, Tajlandii, ale także Polsce czy Rosji.

Autorzy książki pokazują społeczne i polityczne konteksty globalnego narkobiznesu. Wiktor Osiatyński, Aleksander Ciechanowicz, Rubém Cesar Fernandes i Joanne Csete opowiadają o tym, jak brutalna represja zastępuje rozsądną terapię, a ściganie widm – walkę z realnym problemem.

Fronty morderczej „wojny z narkotykami” to obszary nieopisanej nierówności, wykluczenia, biedy i przemocy. Wojny narkotykowe to opowieść reporterów, ekspertów, pisarzy i działaczy społecznych z różnych stron świata o tym, jak w imię interesów – politycznych i mafijnych – giną prawa człowieka, godność i podmiotowość ofiar, dobro uzależnionych i społeczna racjonalność.

Wojny narkotykowe. Doniesienia z pola walki
Numer ISBN

978-83-61006-79-4

Wymiary

145x205

Gatunek

Literatura faktu

Oprawa

3

Liczba stron

232

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy5ar4v
dy5ar4v
dy5ar4v