Trwa ładowanie...
d2dcop7

Wojciech Giedrys

Zdjęcie autora

Studiuje filologię polską i dziennikarstwo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Prozaik, krytyk literacki.

Wiersze, opowiadania, szkice i artykuły krytycznoliterackie publikował m.in. w Opcjach, Borussii, Tytule, Kartkach, Ha!arcie, Toposie, Portrecie, Przeglądzie Artystyczno-Literackim, Undergruncie, Kulturze, Breg-Arcie, Akancie, Avesie, Poetice, Kursywie i Artylerii. Już niedługo ukażą się też w: Twórczości, Kresach, Akcencie i Tyglu Kultury.

Pomysłodawca i założyciel Pisma Artystyczno-Literackiego Undergrunt, a także organizator imprez promujących pismo i stowarzyszenie w: Piwnicy Pod Aniołem, Dworze Artusa, Klubie Od Nowa, Domu Muz, Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. W latach 1998-2002 obejmował funkcję redaktora naczelnego pisma Undergrunt, w latach 2000-2002 był członkiem zarządu Stowarzyszenia Artystyczno-Literackiego Undergrunt.

Obecnie jest współpracownikiem białostockiej Kultury, redaktorem działu literackiego toruńskiej Teki i od dwóch miesięcy uczestniczy czynnie w pracach Forum Krytyki Literackiej pn. Literatorium: www.literatorium.pl Inicjator i pomysłodawca nagrody krytyków Literatorium.

Brał udział jako autor tekstów w II, III, IV Majowym Buumie Poetyckim w Toruniu.
Jednym z jego ostatnich projektów jest strona poświęcona Toruniowi literackiemu, mająca być prezentacją autorów mieszkających w tym mieście.

d2dcop7
Wojciech Giedrys
Data urodzenia

31.12.1980

Bibliografia

Podziel się opinią

Share
d2dcop7
d2dcop7
d2dcop7
d2dcop7