Trwa ładowanie...
d327oyo

Wojciech Chmielarz przeczyta fragmenty najnowszej powieści na żywo. Transmisja w WP

Stowarzyszenie Unia Literacka organizuje spotkania online, podczas których autorzy czytają fragmenty swoich najnowszych książek. Przed nami spotkanie z Wojciechem Chmielarzem. Oglądajcie transmisję w Wirtualnej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech Chmielarz przeczyta fragmenty nowej powieści
Wojciech Chmielarz przeczyta fragmenty nowej powieści (Forum)
d327oyo

W związku z pandemią koronawirusa wszystkie instytucje kultury w Polsce zostały zamknięte. Konsekwencją jest również odwołanie targów książki oraz spotkań autorskich. Dla czytelników oznacza to utrudniony dostęp do ważnych literackich wydarzeń, a dla części pisarzy - wymierne straty finansowe.

W ramach solidarności z autorami w potrzebie stowarzyszenie Unia Literacka zorganizowało zbiórkę pieniężną (dostępną pod tym linkiem). Pisarze zachęcają do udziału w kweście podczas transmisji odczytu swoich książek. Zorganizowany przez Unię "UL z książkami" ma charakter cykliczny. W projekt zaangażowali się m.in. Zygmunt Miłoszewski, Michał Rusinek, Jacek Dehnel.

Tym razem podczas wirtualnego spotkania będziemy mogli posłuchać Wojciecha Chmielarza, autora kryminałów, m.in. "Żmijowiska", na podstawie którego powstał serial. Nowa powieść nosi tytuł "Wyrwa", a jej premiera zaplanowana jest na 6 maja.

- Szanowni Państwo, różni artyści robią w internecie różne rzeczy. Niektórzy grają, inni śpiewają. Ja nie potrafię na niczym grać, nie potrafię też śpiewać, więc będę wam czytał. Czytać też nie potrafię. To znaczy potrafię czytać, ale jeśli chodzi o czytanie na głos, to czytam niewyraźnie, pośpiesznie i z lekką wadą wymowy. Także ten, miłego słuchania. Acha... I będę was jeszcze prosił o pieniądze. Ale za to będę czytał początek najnowszej powieści. Mam nadzieję, że się Państwu spodoba – zapowiada spotkanie Chmielarz.

d327oyo

Spotkanie odbędzie się o godz. 18:00. Transmisja jest dostępna na profilu autora oraz stowarzyszenia na Facebooku. Już teraz możecie oglądać ją u nas, w Wirtualnej Polsce.

d327oyo

Podziel się opinią

Share
d327oyo
d327oyo