Trwa ładowanie...
d1wirzy
12-02-2021 10:00

Witaj, wiewiórko! Kapitan Nauka

książka
Oceń jako pierwszy:
d1wirzy
Witaj, wiewiórko! Kapitan Nauka
Tytuł oryginalny

Buongiorno, scoiattolo!

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Witaj, wiewiórko! to opowieść o małej wiewiórce, która poznaje życie w głębi lasu. Uczy się od swoich rodziców, jak biegać, skakać, chować żołędzie, uciekać przed niebezpieczeństwami i troszczyć się o innych. Atrakcyjna forma z okienkami i dziurkami pozwala obserwować, dotykać i poznawać świat natury, rozwijając przy tym zmysły dziecka, zwłaszcza wzroku i dotyku.

Zaskakujący świat przyrody

Z książeczką „Witaj, wiewiórko!” dzieci poznają uroczą rodzinę wiewiórek i ich potomstwo. Główny bohater o wdzięcznym imieniu Rudasek chce poznać świat, samodzielnie odkrywać smak i zapach leśnych przysmaków, a także nauczyć się biegać i skakać tak zwinnie jak jego rodzice, by uniknąć niebezpieczeństw, których w lesie nie brakuje. Prosta historia odkrywa przed dzieckiem przyrodę w różnych porach roku oraz zasady rządzące światem natury.

Pomysłowa forma książki z okienkami i kształtami pozwala dzieciom zaglądać przez dziuple i różne otwory, aby odnajdywać niespodzianki kryjące się na każdej stronie, które oddziałują na wyobraźnię i sprawiają, że pierwsze spotkania maluchów z książką stają się niezwykle atrakcyjne. Przykuwające wzrok ilustracje sprzyjają koncentracji na lekturze historii.

Rozwój

przyroda, poznawanie świata, koncentracja, wyobraźnia

W serii również

Witaj, motylku!

Witaj, ptaszku!

Witaj, zajączku!

Witaj, żabko!

Witaj, wiewiórko! Kapitan Nauka
Numer ISBN

978-83-66610-44-6

Wymiary

196x196

Oprawa

twarda

Liczba stron

24

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wirzy
d1wirzy
d1wirzy
d1wirzy