Trwa ładowanie...
d1pso45

Winfried Schulz

Prof. dr hab. Winfried Schulz jest wybitnym znawca zagadnień komunikacji politycznej. Karierę naukową rozpoczął od studiów w zakresie nauk społecznych na uniwersytetach w Monachium, Berlinie i Moguncji. Jest jednym z uczniów i naukowych spadkobierców Elisabeth Noelle-Neumann, żyjącej legendy niemieckiej nauki o komunikowaniu. W latach 1972-1975 pracował jako młodszy profesor na uniwersytecie w Moguncji. Następnie przebywał w Research Fellow University of California w Berkeley. W 1977 r. objął stanowisko profesora na uniwersytecie w Monastyrze, a sześć lat później został szefem Katedry Nauki o Komunikowaniu i Politologii Uniwersytetu w Erlangen-Norymberdze. W 2003 r. odszedł na zasłużoną emeryturę. W kontaktach bezpośrednich daje się poznać jako osoba skromna, bardzo życzliwa i obdarzona niezwykłym poczuciem humoru.

Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół zagadnień komunikacji politycznej, analiz kampanii wyborczych i informacyjnych, oddziaływania mediów, metodologii badań w zakresie nauki o komunikowaniu i medioznawstwa. Jest autorem licznych publikacji, cieszących się ogromnym uznaniem w środowisku naukowym, nie tylko Niemiec (od lat jest współpracownikiem „Zeszytów prasoznawczych” wydawanych przez Ośrodek Bada Prasoznawczych UJ).

Winfried Schulz
Bibliografia
d1pso45

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pso45
d1pso45
d1pso45
d1pso45

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj