Trwa ładowanie...
ycipk-3kz28h
ycipk-3kz28h

Wiktor Świetlik

Wiktor Świetlik jest polskim publicystą PAP Baza Zdjęć Archiwum

Wiktor Świetlik to polski publicysta, felietonista i dziennikarz, związany zarówno z prasą, jak i telewizją oraz radiem.

Wiktor Świetlik – biografia

Wiktor Świetlik przyszedł na świat w 1978 roku. Ukończył studia z zakresu dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją karierę dziennikarską rozpoczął pracą w tygodniku „Nowe Państwo”.

W latach 2005-2007 był kierownikiem działu opinii w „Fakcie”. Od 2007 do 2010 roku Wiktor Świetlik pracował dla „Polska The Times” jako komentator polityczny. Swoje felietony publikował w serii „Przez Świetlik”. W kolejnych latach (2009-2017) zasiadał w fotelu dyrektora Centrum Monitoringu Wolności Prasy w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich.

Wiktor Świetlik współpracuje z tygodnikiem „wSieci”, a na antenie TVPInfo współprowadzi program „W tyle wizji”. W 2017 roku zastąpił Adama Hlebowicza na stanowisku dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Wiktor Świetlik – nagrody

Wiktor Świetlik w 2013 został laureatem Złotej Ryby, nagrody dla młodych felietonistów, którą przyznaje Fundacja Macieja Rybińskiego.

Wiktor Świetlik – książki

Dorobek dziennikarski Wiktora Świetlika składa się z tekstów publicystycznych, felietonów o tematyce politycznej, recenzji książek i filmów, a także artykułów podróżniczych. Poza tym dziennikarz jest autorem biografii Bronisława Komorowskiego, byłego prezydenta RP pt.: „Bronisław Komorowski, pierwsza niezależna biografia” wydanej w 2010 roku nakładem wydawnictwa The Facto.

ycipk-3kz28h
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-3kz28h
ycipk-3kz28h
ycipk-3kz28h
ycipk-3kz28h