Trwa ładowanie...
d3hkekl
d3hkekl

Wierność. Wspomnienia o Zbigniewie Herbercie

książka
Oceń jako pierwszy:
Wierność. Wspomnienia o Zbigniewie Herbercie
Rok wydania
Autorzy
0007750A_original_864E1E4560437A31.jpg
Inne

Czuły – oschły, wielkoduszny – pamiętliwy, zaangażowany – zdystansowany, odważny – ostrożny, klerk – bon vivant, nieśmiały – awanturnik, uczeń – mistrz, esteta wrażliwy na brzydotę, podróżnik potrzebujący stałego miejsca powrotów, hojny – chciwy, empatyczny – egoistyczny, stały – zmienny… Dwubiegunowy. Niespokojny. Poszukujący. Zbigniew Herbert.

Wspominają go w tej książce członkowie rodziny, przyjaciele z młodości, koledzy ze studiów, kochane kobiety, pisarze, malarze, tłumacze, wydawcy, redaktorzy, dziennikarze, aktorzy, „wyznawcy”, uczniowie. Ambiwalencja wpisana jest także w ich opowieści o Herbercie. Mówią o nim i o jego twórczości, spotkaniach i listach, dzieciństwie i starości, miłości i wrogości, radości i cierpieniu, realiach PRL-u i wyjazdach na Zachód, niepokoju intelektualnym i niepokoju życia, środowisku literackim i wielkiej Historii. O wierności w ciągłej zmianie. Wierności ideom, ludziom, miejscom, dziełom sztuki, sobie samemu.

Autor Pana Cogito pisał w liście do Barańczaka: „Jestem zdania, że moje życie było przeciętne, zbyt przeciętne, jak na moje doświadczone pokolenie”. Czy rzeczywiście?

Wierność. Wspomnienia o Zbigniewie Herbercie
Numer ISBN

978-83-7705-695-0

Wymiary

145x205

Gatunek

Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

6

Liczba stron

368

Podziel się opinią

Share
d3hkekl
d3hkekl
d3hkekl
d3hkekl