Trwa ładowanie...
d1sl7n1
16-09-2015 00:00

Wieloryby i ćmy

książka
Oceń jako pierwszy:
d1sl7n1
Wieloryby i ćmy
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Daleko za kołem podbiegunowym, na Spitsbergenie, jest osada. Stare drogi pozarastała tajga, okna szklarni rozbito. Po dawnym życiu pozostało niewiele — niszczejące hangary, trochę śmieci, zeschnięte krzaki pomidorów. I cmentarz. Z brzydkimi, odlanymi z betonu nagrobkami. Pod jednym z nich leży ciało rocznej dziewczynki. Jego syn też ma rok. Został w kraju, a tak niedawno zasypiał mu na kolanach.

Znacznie bliżej, na Śląsku, nie ma już śladu po starym młynie. Rozebrano go, bo groził zawaleniem. Zniknął też dom, w którym na świat przyszedł jego pradziadek, a kopalnię, w której dziadek został śmiertelnie ranny, zastąpiła szkoła wyższa. Wszędzie wokół historia porozrzucała kości. Niektóre należą do tych, którzy spoglądają ze starych zdjęć w rodzinnym albumie.

Dalekie podróże i bliskie spotkania. Obserwacje, komentarze, refleksje. W swoich dziennikach Twardoch przeplata ogólnoludzkie z pokoleniowym; historyczne ze współczesnym, a oswojone z obcym. Wieloryby i ćmy — autoportret wielokrotny i literacka opowieść o współczesności.

Wieloryby i ćmy
Numer ISBN

978-83-08-06040-7

Wymiary

145x210

Gatunek

Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

6

Liczba stron

512

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sl7n1
d1sl7n1
d1sl7n1