Trwa ładowanie...
d4g5xxm
15-04-2010 00:00

Wielkie pytania psychologii

książka
Oceń jako pierwszy:
d4g5xxm
Wielkie pytania psychologii
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Problem rozumienia zachowań ludzkich, problem przewidywania własnych i cudzych postępków, umiejętność wyprzedzania zdarzeń, a także rozumienie powodów własnych zachowań, zdolność do adaptacyjnej zmiany zachowania własnego czy cudzego, zdolność do odróżnienia tego, co jest wartościowe i ważne, od tego, co jest błahe i bezwartościowe - to umiejętności zapewniające przetrwanie.

Oczywiście, można na te zjawiska odmiennie patrzeć. Wielkie pytania psychologii to książka, która zawiera najważniejsze pytania stawiane w psychologii naukowej i możliwie najbardziej aktualne odpowiedzi na nie. Z ogromnej liczby pytań stawianych w tej stosunkowo nowej nauce Autor wybrał kilkanaście bardzo ważnych. Większość ma długą historię. Starał się i pytania, i odpowiedzi zaprezentować w taki sposób, aby ukazać psychologię jako pole niezwykłych intelektualnych zmagań.

Adresatem Wielkich pytań... są wszyscy zainteresowani psychologią: od studenta po profesora psychologii, od pedagoga po filozofa. Powstała książka szczególna. (...) Autor za pomocą pytań, zadawanych w kontekście fragmentów z literatury pieknej, roznieca ciekawość czytelnika, prowokując go do przemyśleń na temat tego, czy można poznać człowieka i jego psychikę. Do rąk czytelnika trafia monografia o stanie współczesnej psychologii, pisana z pozycji zdystansowanego do przedmiotu dociekań własnych i innych badaczy, profesora psychologii.
Z recenzji dr. hab. Aliny Kolańczyk

Wielkie pytania psychologii
Numer ISBN

978-83-7489-135-6

Wymiary

165x235

Gatunek

Psychologia

Oprawa

6

Liczba stron

312

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g5xxm
d4g5xxm
d4g5xxm