Trwa ładowanie...
d44qf09
15-04-2010 00:00

Wielkie bitwy i wielkie postaci drugiej wojny światowej

książka
Oceń jako pierwszy:
d44qf09
Wielkie bitwy i wielkie postaci drugiej wojny światowej
Tytuł oryginalny

The Great Battles and Leaders of the Second World War

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Są w dziejach ludzkości takie okresy, których zapomnieć nie wolno. Należą do nich na pewno lata dramatu drugiej wojny światowej. Niezwykłą postacią, która współdecydowała o losach wojny i pozostawiła trwały ślad w historii był niewątpliwie Winston S.Churchill.
Wielkie bitwy i wielkie postaci drugiej wojny światowej to książka dokumentująca dramatyczne dla ludzkości lata XX wieku.
Teksty pochodzą z epickiego, sześciotomowego dzieła Winstona Churchilla, poświęconego temu najważniejszemu wydarzeniu XX wieku. Wybór najbardziej godnych uwagi wypowiedzi z jedynej w swoim rodzaju relacji Churchilla daje nowemu pokoleniu czytelników opis najważniejszych operacji wojskowych i najznaczniejszych postaci tej wojny. Począwszy od napaści na Polskę, po zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę. Churchill ujawnia zakulisowe szczegóły największych bitew, w tym inwazji na Francję, walk o Dunkierkę, bitwy o Wielką Brytanię, kampanii kaukazkiej i stalingradzkiej, bitew o Midway i Tunis, lądowania na Sycylii, w Salerno, w Normandii - i wielu innych.
Otwarte i szczere opinie Churchilla o głowach państw, premierach, generałach, ambasadorach, dyplomatach.

Wielkie bitwy i wielkie postaci drugiej wojny światowej
Numer ISBN

83-7227-210-7

Wymiary

230x285

Gatunek

Militaria i wojskowość,Historia powszechna

Oprawa

7

Liczba stron

328

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44qf09
d44qf09
d44qf09