Trwa ładowanie...
d3bj507
28 kwietnia 2010, 14:57

Wiedźmin - gra wyobraźni

d3bj507
d3bj507

Gry fabularne powstały w latach 70. w Stanach Zjednoczonych i od razu zawładnęły wyobraźnią milionów ludzi na całym świecie. Za sprawą Wydawnictwa MAG 25 sierpnia ukaże się polska gra fabularna, oparta o realia sagi o Wiedźminie: „Wiedźmin – gra wyobraźni”. W ramach promocji Wydawnictwo MAG proponuje niecodzienną nagrodę – prawdziwy sztylet wiedźmiński dla osoby, która zakupi grę i wyśle kupon zgłoszeniowy. Nagrodę wręczy w październiku sam Andrzej Sapkowski .
Jak donoszą autorzy gry, „Wiedźmin” nie będzie typowym systemem RPG (z ang. Role Playing Games - odgrywanie ról). W założeniu ma być „grą wyobraźni”. System umożliwi grę w czasach przedstawionych w opowiadaniach. Autorzy starali się być wierni tekstowi oryginału tak bardzo, jak to tylko było możliwe. Dodali swoje pomysły, jednak starali się, żeby zawsze pozostawały one w zgodności z oryginałem tekstu, jak również z powstającym filmem.
Autorami gry są: Maciek Nowak-Kreyer, Michał "Puszkin" Marszalik, Michal Studniarek oraz Tomek Kreczmar. W pracach nad systemem pomagali też uczestnicy listy dyskusyjnej "Sapek" oraz twórcy strony Andrzeja Sapkowskiego.
WP Książki

d3bj507
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bj507

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj