Trwa ładowanie...
d49ahl6
03-10-2013 00:00

Wieczny Grunwald. Powieść zza końca czasów

książka
Oceń jako pierwszy:
d49ahl6
Wieczny Grunwald. Powieść zza końca czasów
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Pod Grunwaldem ginie jeden z rycerzy zakonnych — syn polskiego króla. Umiera, ale żyć i ginąć będzie jeszcze wielokrotnie. Śmierć to dopiero początek Wiecznego Grunwaldu.

Wszystko zaczyna się od gwałtu króla Kazimierza na czternastoletniej córce norymberskiego kupca. Gdy królewski bękart przychodzi na świat, jego ojciec już nie żyje. Paszko zamieszkuje w domu publicznym, do którego trafia jego matka. Kiedy również ona umiera, chłopiec za cały majątek ma mały nóż, który już ubrudził krwią, i chustę z królewskim „K” — jedyny symbol swojego pochodzenia. Wyrusza w drogę, która zaprowadzi go na pola grunwaldzkie. A wszystko, by dowiedzieć się, kim jest: „bastertem królewskim” czy „kurwim synem”? Rycerzem czy mordercą? Polakiem czy Niemcem? Nieszczęsnym indywidualistą czy pospolitą zabawką w rękach historii?

Prowadząc swojego bohatera przez kolejne przestrzenie czasowe, alternatywne wcielenia i odmienne rzeczywistości, Twardoch przedstawia własną wersję polsko-niemieckich antagonizmów. Wieczny Grunwald to mroczna, brudna od krwi i błota opowieść, w której autor miażdży stereotypy etosu rycerskiego oraz romantycznego wallenrodyzmu.

Wieczny Grunwald. Powieść zza końca czasów
Numer ISBN

978-83-61587-29-3

Wymiary

145x210

Gatunek

Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

212

Inne wydania

Kraków - 2013-10-17

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49ahl6
d49ahl6
d49ahl6
d49ahl6