Trwa ładowanie...
drd6ae8
01-05-2015 00:00

Weźmiemy ze sobą dzieci. Ostatnie lata źycia rodziny Goebbelsów

książka
Oceń jako pierwszy:
drd6ae8
Weźmiemy ze sobą dzieci. Ostatnie lata źycia rodziny Goebbelsów
Tytuł oryginalny

Die Kinder des Reichsministers: Erinnerungen einer Erzieherin an die Familie Goebbels 1943-1945

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Po raz pierwszy możemy usłyszeć obszerną relację, dotyczącą prywatnego życia Magdy i Josepha Goebbelsów w ostatnich latach wojny. Atakowana tuż po wojnie przez dziennikarzy Käthe Hübner, dopiero po ponad 60 latach zdecydowała się przerwać milczenie i opowiedzieć o domu Goebbelsów ze swojej własnej, niepowtarzalnej perspektywy. Od 1945 r., a więc od śmierci Magdy i Josepha Goebbelsów oraz szóstki ich dzieci, nie mógł opowiedzieć o tym już nikt inny. Po raz pierwszy również zdecydowała się opublikować listy i unikatowe zdjęcia rodziny Goebbelsów ze swojego archiwum. Harmonia i idylla odzwierciedlona na tych fotografiach wydają się całkowicie autentyczna.
Käthe Hübner od 1943 do 1945 r., była guwernantką trojga dzieci Magdy i Josepha Goebbelsów: Helgi, Hilde i Helmuta. Była z Goebbelsami, gdy usłyszeli o zamachu na Hitlera, rozmawiała z nimi jeszcze na dzień przed przeprowadzką do bunkra pod Kancelarią Rzeszy. Dlatego też – a jest to niezwykle cenne – nie widziała w Magdzie Goebbels pierwszej damy Trzeciej Rzeszy ani w Josephie Goebbelsie jednego z najpotężniejszych nazistów. Z jej punktu widzenia byli to przede wszystkim ludzie.
Relacja Käthe Hübner została uzupełniona materiałem, dotyczącym losów SS-Sturmbannführera Helmuta Kunza – lekarza, który pomógł Magdzie Goebbels zamordować jej sześcioro dzieci.

Weźmiemy ze sobą dzieci. Ostatnie lata źycia rodziny Goebbelsów
Numer ISBN

978-83-8069-025-7

Wymiary

150x210

Gatunek

Biografie i autobiografie,Historia powszechna

Oprawa

6

Liczba stron

144

drd6ae8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drd6ae8
drd6ae8
drd6ae8