Trwa ładowanie...
d3qw8o4

Weronika Marczuk

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Weronika Marczuk, a właściwie Weronika Ołena Marczuk, jest ukraińską producentką filmową, celebrytką (była jurorką w You Can Dance – po prostu tańcz) oraz aktorką. Marczuk urodziła się w Kijowie, a w wieku 20 lat (w 1991 roku) zamieszkała w Polsce.

Weronika Marczuk – biografia

Marczuk Weronika ukończyła szkołę muzyczną w Kijowie i uczęszczała tam na ćwiczenia z tańca i pantomimy. Przyjechawszy do Polski w 1991 roku, nie znała w ogóle języka polskiego. Po przyjeździe do Polski, Weronika Marczuk pracowała przez rok w takich hotelach, jak: Posejdon, Marina, Gdynia, Heweliusz (jako tancerka rewiowa).

Weronika Marczuk ukończyła kierunek prawo i administracja na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie odbyła aplikację radcowską. Po skończeniu nauki, Marczuk przez wiele lat kierowała kancelarią radców prawnych Anvero (specjalizacja kancelarii: prawa autorskie i prasowe). Przez długi okres czasu należała do Stowarzyszenia Aktorów Filmowych i Telewizyjnych, gdzie była członkiem zarządu.

Weronika Marczuk za swoją misję wyznaczyła sobie promowanie Polski na Ukrainie i Ukrainy w Polsce, a od 2006 roku objęła stanowisko prezesa w Towarzystwie Przyjaciół Ukrainy.

Weronika Marczuk – kariera

Weronika Marczuk jest popularna dzięki występom w różnych programach telewizyjnych, np.: "You Can Dance – Po prostu tańcz" (w jury), "Miasto Kobiet" (współprowadząca), "Dzień Dobry TVN" (reportażystka). Ponadto, Marczuk wzięła udział w takich programach, jak: "Taniec z Gwiazdami" (13 edycja, zajęła III miejsce) oraz wygrała turniej taneczny Elixa (kategoria Pro Am).

Weronika Marczuk – książki

Weronika Marczuk jest autorką i główną bohaterką książki "Chcę być jak agent". Jest to opis wydarzeń z września 2009 roku, kiedy Marczuk została zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i fałszywie oskarżona o przyjęcie dużej łapówki. Zdarzenie to miało wywrócić jej życie do góry nogami. Ponadto, "Chcę być jak agent" Weroniki Marczuk opowiada o życiu na Ukrainie i w Polsce.

Weronika Marczuk – życie prywatne

W 1993 roku miał miejsce pierwszy ślub Weroniki Marczuk. Pierwszym jej mężem był Bartek Nowopolski (małżeństwo zaraz rozpadło się). Już w 1995 roku, gdy aktorka miała 24 lata, doszło do ślubu cywilnego między nią, a Cezarym Pazurą (poznali się w Sopocie), a w 2003 roku para powiedziała sobie sakramentalne tak w kościele. Po tych wydarzeniach ukraińska prawniczka była znana jako Weronika Marczuk-Pazura. W 2007 roku para rozwiodła się, a w roku 2009, zgodnie z prośbą byłego małżonka, Marczuk wróciła do nazwiska panieńskiego, rezygnując z nazwiska po eksmężu.

Weronika Marczuk
Data urodzenia

28.11.1971

Miejsce urodzenia

Kijów

Bibliografia
d3qw8o4

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qw8o4
d3qw8o4
d3qw8o4