Trwa ładowanie...
d2zs16g
03-01-2016 00:00

Warszawa w rozmowach

książka
Oceń jako pierwszy:
d2zs16g
Warszawa w rozmowach
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Warszawa w rozmowach to swoisty wehikuł czasu, który przenosi czytelnika do świata niezłomnej stolicy. W jednym momencie widzimy Warszawę z punktu widzenia przedwojennych kabaretów, za chwile degustujemy smak stołecznych cukierni aby moment później znaleźć się na powstańczej barykadzie. Przemijający świat wartości, heroizm, oddanie i wyżyny ludzkiego charakteru to słowa klucze, które otwierają bramy w świat nazywany przez autorkę Atlantydą. Książka jest zbiorem najwznioślejszych wartości, mapą Warszawy, kompasem duszy, przewodnikiem zatartych szlaków, organizatorem przestrzeni umysłu.

Każde ze spotkań autorki z rozmówcami traktowane jest jak uchylanie kolejnych bram, kamienic - losów warszawiaków i aspektów egzaltacji miasta. Zgromadzony materiał jest jak obraz. Każde zdanie to pociągnięcie pędzla, każda łza w oku to zarys nowych konturów, warszawskich ulic, parków i miejsc, których już nie ma, lub które zmieniły się bezpowrotnie.

Spisane historie okraszone są obfitym materiałem zdjęciowym, z prywatnych archiwów, co stanowi bezcenny dodatek, unaoczniający fragmenty najpiękniejszych lat życia rozmówców. Swoje osobiste wpisy, zadedykowali swojemu miastu – Warszawie.

Warszawa w rozmowach
Numer ISBN

978-83-65310-52-1

Wymiary

160x230

Gatunek

Historia Polski,Wywiady

Oprawa

6

Liczba stron

210

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zs16g
d2zs16g
d2zs16g