Trwa ładowanie...
d1ws55z
08-03-2022 11:00

W tej podwodnej godzinie

książka
Oceń jako pierwszy:
d1ws55z
W tej podwodnej godzinie
Tytuł oryginalny

Quest'ora Sommersa

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Opowieść o konfrontacji dwóch kobiet – różniących się wiekiem, pochodzeniem, charakterem i podejmowanymi wyborami etycznymi. Obie zanurzają się w podwodny świat, w którym każdy oddech i ruch podlegają innym prawom niż na powierzchni, w którym godzina może rozciągnąć się tak, że obejmie sto lat.
Martha Krems, trzydziestodziewięcioletnia biolożka morska, ma wreszcie szansę przyjrzeć się z bliska Leni Riefenstahl, „reżyserce Hitlera”, o której latami zbierała informacje, desperacko próbując ją zrozumieć. W czasie ostatniej podróży Riefenstahl na Malediwy Martha jest jej instruktorką nurkowania. Stujednoletnia Leni chce uchwycić na zdjęciach istoty zamieszkujące rafę koralową. Martha może się cofnąć z nią w czasie i obserwować każdy jej krok. Być może zdoła odkryć, czemu Riefenstahl w 1941 roku postawiła szesnastoletnią wówczas matkę Marthy przed dramatycznym wyborem.
Leni Riefenstahl (właśc. Berta Helene Amalie „Leni” Riefenstahl, 1902–2003) – niemiecka fotografka, tancerka, aktorka, reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa znana z nowatorskiej estetyki. Postać niezwykle kontrowersyjna, oskarżano ją o propagowanie iafirmowanie faszyzmu oraz bliskie związki z czołowymi zbrodniarzami hitlerowskimi, którzy finansowali jej działalność artystyczną w okresie III Rzeszy.
Emiliano Poddi, urodził się w Brindisi w 1975 roku, mieszka w Turynie. Jest autorem sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych. Opublikował też cztery powieści. Wykłada w Scuola Holden.

W tej podwodnej godzinie
Numer ISBN

978-83-66661-69-1

Wymiary

143x205

Oprawa

zintegrowana

Liczba stron

320

Język

polski

d1ws55z

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ws55z
d1ws55z
d1ws55z
d1ws55z