Trwa ładowanie...
d1ezbnn

W podróży po wieczne życie

Spędzać życie w nieustającej podróży. Nie martwiąc się o nic. Patrzeć na wszystko z dziecięcą otwartością, bez uprzedzeń. Marzenie wielu. A on je właśnie spełnia. I zaprasza, by ruszyć z nim odkrywać tejemnice.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W podróży po wieczne życie
( )
d1ezbnn

Spędzać życie w nieustającej podróży. Nie martwiąc się o nic. Patrzeć na wszystko z dziecięcą otwartością, bez uprzedzeń. Marzenie wielu. A on je właśnie spełnia. I zaprasza, by ruszyć z nim odkrywać tajemnice.

Mateusz ma siedem lat, od pierwszych miesięcy życia razem z rodzicami podróżuje po świecie. Dociera w jego najodleglejsze zakątki. A teraz chce się podzielić tym, co w odkrył będąc w drodze.
Opowieści Mateusza są fascynujące. Te o drzewie druidów - starożytnych celtyckich kapłanów. Bramie do krainy elfów, ukrytej gdzieś w porośniętym gęstą trawą wzgórzu. Czy rozpalającym wyobraźnię Stonehenge, kręgu zbudowanym z ustawionych pionowo kamieni, z hrabstwa Wiltshire, z południowej Anglii.

Tak wyobrażał sobie świętego Graala Dante Gabriel Rossetti

d1ezbnn

(img|746515|center)

Chcecie wiedzieć, co na sumieniu mają groźni Asasyni, tajna muzułmańska organizacja zabójców? I ile wozów ze skarbami wywieziono ze średniowiecznego zamku zakonu templariuszy? Sięgnijcie po tę książeczkę.

Z Mateuszem nie ma nudy, zabierze na prawdziwe angielskie śniadanie, z fasolką w sosie pomidorowym, sadzonym jajkiem i kiełbaskami. A zaraz potem do wnętrza kościoła, gdzie miał zostać pochowany sam król Artur, ten z legendy o rycerzach Okrągłego Stołu. Według niej, to właśnie oni mieli odnaleźć magiczny kielich dający wieczne życie - świętego Graala.

Czy udało się to Mateuszowi? Sprawdźcie. Trzeba przyznać, że chłopiec jest zaciętym tropicielem skarbów. Gdzie jeszcze trafił, kogo spotkał, co widział? Przemierzając Anglię, Francję, Hiszpanię i Portugalię. Opowiada o tym z humorem, przytaczając całą masę inspirujących ciekawostek. Tłumaczy też obco brzmiące słowa.

d1ezbnn

”Mateusz na tropie św. Graala”, to książka napisana razem z tatą – inspirującym mówcą, mentorem, konsultantem biznesowym, podróżnikiem, dziennikarzem, psychologiem i terapeutą, Edim Pyrkiem. Zdjęcia robiła mama małego podróżnika - Asia.

”Mateusz na tropie św. Graala”, Mateusz i Edi Pyrek, il. Agnieszka Suszczyńska, Wydawnictwo Drukropek , Wiek: 8+

(img|746514|center)

d1ezbnn

Podziel się opinią

Share

d1ezbnn

d1ezbnn