ycipk-2z155y
ycipk-2z155y

W drodze Wydawnictwo

Logo
Podziel się

Wydawnictwo W drodze założyli dominikanie, których dewizą jest głosić wszystkim, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z tych sposobów głoszenia jest oficyna wydawnicza oraz miesięcznik. Powstały one w czasach „głębokiej komuny”, reglamentacji wolnego słowa i szalejącej cenzury. W drodze stwarzało wówczas jedną z niewielu możliwości wymiany myśli i publikacji dzieł nie tylko z zakresu duchowości i teologii, ale także filozofii, spraw społecznych, kultury, literatury. Właśnie W drodze jako pierwsze w kraju wydawnictwo publikowało opowiadania Gustawa Herlinga-Grudzińskiego czy dramaty Szekspira w świetnym przekładzie Stanisława Barańczaka.

Obecnie wydawnictwo publikuje ok. 40 nowych tytułów rocznie. Ta działalność obejmuje kilka podstawowych kierunków: duchowość, teologia, psychologia i wiara, ekumenia, nauczanie społeczne Kościoła.
Duchowość to zarówno klasyka chrześcijańskiej mistyki (Mistrz Eckhart, Katarzyna ze Sieny, Juliana z Norwich), jak i współcześni mistrzowie życia wewnętrznego (Th. Merton, B. Pennington, Th. Kaeting).
Dużym uznaniem cieszy się teologiczna seria „AΩ” nagrodzona Feniksem w 2006 r. W tej serii ukazały się dzieła wybitnych współczesnych teologów: H.U. von Balthasara, B. Sesboüé, Th. Weinandy’ego, A. Gesché, K. Bergera.

ycipk-2z155y

Ogromne zainteresowanie wzbudza seria „Psychologia i Wiara”. Wśród wielkiej liczby książek psychologicznych dostępnych na polskim rynku wydawniczym naszą ofertę wyróżnia to, że uwzględnia ona duchowy wymiar człowieka, ukazuje podejmowane tematy w perspektywie wiary chrześcijańskiej.

ycipk-2z155y
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-2z155y
ycipk-2z155y