Trwa ładowanie...
d434b19
26-01-2016 00:00

W drodze nad Morze Żółte

książka
Oceń jako pierwszy:
d434b19
W drodze nad Morze Żółte
Tytuł oryginalny

Between Here and the Yellow Sea

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Akcja jedenastu opowiadań w debiutanckim tomie scenarzysty popularnego serialu True Detective toczy się na południu Stanów Zjednoczonych. To historie o odnajdowaniu piękna w samotności, o tym, jak ciężko znaleźć porozumienie nie tylko między ludźmi, ale także między przeszłością i teraźniejszością, czy zgodę z samym sobą.

Recenzenci przywołują klimat prozy Richarda Forda, gdzie uczucia samotności i rozczarowania życiem opisane są niezwykle precyzyjnym językiem, wciągając czytelnika w niekonwencjonalne opowieści. Strach, wstyd i poczucie wyobcowania towarzyszą bohaterom: matce ze złamanym sercem, która straciła synka, weterynarzowi w depresji, amatorowi BASE jumpingu, który właśnie oddaje skok ze spadochronem z łuku St. Luis czy jedenastoletniemu chłopcu, który po rozwodzie rodziców spędza weekend z ojcem i widząc, jak ten próbuje zrobić wrażenie na jednej z kobiet, uświadamia sobie z przerażeniem, że może mieć cechy swojego rodziciela. Jest także historia o nieudanej próbie odbicia córki trenera wkręconej w porno biznes.

Bohaterowie Pizzolatty nie umieją łatwo pogodzić się ze stratą, walczą, choć sukces raczej nie jest im pisany. Ale to nie ma znaczenia. Smutne i piękne historie pozostają z czytelnikiem na długo.

W drodze nad Morze Żółte
Numer ISBN

978-83-65282-33-0

Wymiary

135x210

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

3

Liczba stron

288

d434b19

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d434b19
d434b19
d434b19