Trwa ładowanie...
d3jhh0h

W domu. Krótka historia rzeczy codziennego użytku

książka
d3jhh0h
Oceń jako pierwszy:
W domu. Krótka historia rzeczy codziennego użytku
Tytuł oryginalny

At Home: A Short History of Private Life

Rok wydania
Autorzy
0005E4AB_original_3659BB1674F5ADC0.jpg
Inne
Źródło: Inne

Podczas gdy bestsellerowa Krótka historia prawie wszystkiego przedstawiała rozległą panoramę świata, uniwersum i w ogóle wszechrzeczy, W domu. Krótka historia rzeczy codziennego użytku zagląda w życie prywatne przez mikroskop.

Billa Brysona pewnego dnia zafrapowała myśl, że znacznie więcej czasu poświęcamy studiowaniu historii bitew i wojen niż tego, z czego historia naprawdę się składa: stuleci spokojnego zajmowania się przez ludzi codziennymi sprawami – jedzeniem, spaniem i próbami osiągnięcia bardziej komfortowych warunków życia. Zafrapowało go również, że większość najważniejszych odkryć ludzkości można znaleźć w czterech ścianach domów, w których mieszkamy. Zainspirowało go to do podjęcia podróży po własnym domu, starej plebanii w Norfolk - wędrował od pokoju do pokoju i zastanawiał się, jak powstały zgromadzone tam przedmioty codziennego użytku.

Przy okazji przeprowadził gigantyczne badania absolutnie wszystkiego, od architektury po elektryczność, od przechowywania żywności po epidemie, od handlu przyprawami po Wieżę Eiffla, od krynolin po ubikacje. Spenetrował również genialne, twórcze i często ekscentryczne umysły, które stały za rozmaitymi wynalazkami z tych dziedzin. I odkrył, że chociaż z pozoru w naszym codziennym życiu nie ma niczego niezwykłego, w zakamarkach każdego domu kryje się mnóstwo historii, fascynujących ciekawostek, a nawet niebezpieczeństw.

d3jhh0h
W domu. Krótka historia rzeczy codziennego użytku
Numer ISBN

978-83-7506-700-2

Wymiary

150x230

Gatunek

Literatura popularnonaukowa

Oprawa

3

Liczba stron

514

Podziel się opinią

Share
d3jhh0h
d3jhh0h
d3jhh0h
d3jhh0h