Trwa ładowanie...
d39roe6
20-04-2015 00:00

W Dolinie Królów. Howard Carter i odkrycie grobowca Tutanchamona

książka
Oceń jako pierwszy:
d39roe6
W Dolinie Królów. Howard Carter i odkrycie grobowca Tutanchamona
Tytuł oryginalny

In the Valley of the Kings. Howard Carter and the Discovery of Tutankhamen

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Wciągająca opowieść o obsesji, zachłanności, sławie i utraconej fortunie, a przede wszystkim o okrywaniu tajemnic starożytnego Egiptu.

W 1922 roku brytyjski archeolog Howard Carter dokonał jednego z największych odkryć w historii. Nienaruszony grobowiec króla Tutanchamona, skrywał w środku nieprzebrane skarby starożytnej cywilizacji. Nadzwyczajne odkrycie przyniosło Carterowi międzynarodową sławę i miejsce na kartach historii, jednak wywarło destrukcyjny wpływ na jego dalsze życie.
Carter rozpoczynał pracę w Egipcie jako siedemnastolatek. Był niedoświadczony, niewykształcony i nieznany. Stopniowo pogłębiał wiedzę, doskonalił umiejętności i zdobywał uznanie przedstawicieli świata archeologii, jednak dopiero nawiązanie znajomości z lordem Carnarvonem przyniosło zwrot w jego karierze i poszukiwaniach. Chociaż poszukiwacze bardzo się od siebie różnili, razem potrafili stawić czoło wszelkim przeciwnościom.
„W Dolinie Królów” to fascynująca opowieść o niezwykłych czasach w dziejach archeologii starożytnego Egiptu – czasach takich postaci, jak opromieniony sławą po odkryciu Troi Heinrich Schliemann i Howard Carter. Snując fascynującą relację, Daniel Meyerson odkrywa przed nami niesamowite życie nadzwyczajnych ludzi i pozwala nam poznać ducha archeologii tamtych czasów.

W Dolinie Królów. Howard Carter i odkrycie grobowca Tutanchamona
Numer ISBN

978-83-7961-210-9

Wymiary

130x200

Gatunek

Literatura popularnonaukowa

Oprawa

1

Liczba stron

304

d39roe6

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39roe6
d39roe6
d39roe6