Trwa ładowanie...
d4bbz24
d4bbz24

Viveca Sten

Viveca Sten zasłynęła serią kryminałów o Sandhamn Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Viveca Sten zasłynęła serią kryminałów o Sandhamn

Viveca Sten pisała literaturę prawniczą, a aktualnie jest znaną autorką skandynawskich kryminałów. Współpracowała również z Czerwonym Krzyżem.

Viveca Sten – życiorys

Viveca Sten przyszła na świat w stolicy Szwecji, Sztokholmie. Mieszka na północ od miasta z mężem, z którym ma trójkę dzieci. Viveca Sten ma m.in. córkę, Camillę Sten (rocznik 1992), która również rozpoczęła karierę autorki. Począwszy od roku 1917 rodzina Sten spędza każdy urlop w swojej posiadłości na wyspie Sandhamn na Archipelagu Sztokholmskim, gdzie w dobrze znanym otoczeniu pisarka umieściła akcję swoich powieści. Jako absolwentka prawa bardzo długo uprawiała ten zawód w licznych instytucjach. Do 2011 roku Viveca Sten zajmowała stanowisko prawniczki w szwedzko-duńskiej poczcie, po czym zrezygnowała z etatu i całkowicie poświęciła się pisaniu.

Viveca Sten – książki

Viveca Sten jest autorką publikacji oraz książek prawniczych, zgodnie z ukończonym kierunkiem studiów. Obecnie od kilku lat na pełen etat zajmuje ją pisanie kolejnych tomów powieści kryminalnych z serii o komisarzu Thomasie Andreassonie z policji w Nacka. Na rynku literackim w Polsce powieści Vivici Sten możemy znaleźć dzięki nakładowi oficyny Czarna Owca Wydawnictwo (Jacek Santorski). W Szwecji Sten publikuje od 2008 roku. Na podstawie jej powieści nakręcono również seriale telewizyjne: ”Morderstwa w Sandhamn” oraz ”Zbrodnia” z Magdaleną Boczarską, Joanną Kulig i Wojciechem Zielińskim.

d4bbz24

Podziel się opinią

1
Share
d4bbz24

d4bbz24
d4bbz24
d4bbz24