Trwa ładowanie...
dgu08q9
3 lutego 2020, 18:42

USYPIANKI (#1). O pociągu, którego nikt nie chciał

książka
Oceń jako pierwszy:
dgu08q9
USYPIANKI (#1). O pociągu, którego nikt nie chciał
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Moje dziecko nie chce spać, co robić? To pytanie zadajemy psychologom, lekarzom, Internetowi. Czy jest uniwersalna rada? Jak trudno położyć dziecko do łóżka wie chyba każdy. My praktykujemy sprawdzone rozwiązanie - wspólne czytanie. Wieczorny rytuał przedsenny z książką to najlepszy sposób na wyciszenie i łagodne wejście do krainy snu. Czyż sami nie zasypiamy nad książką, mając tuż pod powiekami obrazy i słowa, przeżywając emocje bohaterów? Seria „Usypianki” została stworzona z myślą o tych chwilach, kiedy przytulając malucha, dajemy sobie wspólny czas na zamknięcie dnia.

Opowieść „O pociągu, którego nikt nie chciał” to rozpisana na obrazki historia porzuconego przedmiotu, który ożywa i staje się znów piękny dzięki marzeniu dziecka. Wystarczy dostrzec wartość, tam gdzie inni jej nie dostrzegają. Wystarczy pokochać to, czego inni nie kochają.

Historia starego pociągu porzuconego na bocznicy kolejowej odnosi nie tylko do emocji, ale uczy też, jak zmienia się funkcja przedmiotów, jak stają się niepotrzebne, mimo że mogłyby wciąż być wykorzystywane. Wyrzucanie, niszczenie i kupowanie wciąż nowych rzeczy to zagrożenie, o którym na co dzień nie myślimy. Ileż jeszcze zniesie nasza planeta? Ile składowisk rzeczy niepotrzebnych wyrośnie wokół nas?

USYPIANKI (#1). O pociągu, którego nikt nie chciał
Numer ISBN

978-83-942059-9-7

Wymiary

210x210

Oprawa

twarda

Liczba stron

40

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgu08q9
dgu08q9
dgu08q9
dgu08q9
dgu08q9

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj