Trwa ładowanie...
ycipk-1ki0d8
ycipk-1ki0d8

Urszula Sipińska

Urszula Sipińska jest również architektem wnętrz Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Urszula Sipińska była prawdziwą gwiazdą polskiej sceny muzycznej w latach 70. Jej najsłynniejszy przebój nucił każdy, choć może nawet nie kojarzy tej artystki pop i country.

Urszula Sipińska – biografia

Urszula Sipińska od dziecka uwielbiała muzykę, a uczyła się w studium muzycznym w klasie fortepianu. Jest absolwentką architektury wnętrz na rodzimym uniwersytecie artystycznym w Poznaniu, gdzie udzielała się również aktywnie w studenckim teatrze. Miejscem debiutu Urszuli Sipińskiej jako piosenkarki był Kraków w 1965 roku. Sławę przyniosły jej festiwale w Opolu i w Sopocie, dostrzeżoną ja nawet na podobnych imprezach w Szwajcarii, Meksyku oraz na Teneryfie. Urszula Sipińska była zapraszana na koncerty w dalekiej Japonii. Karierę muzyczną Sipińskiej na kilka lat zatrzymał groźny wypadek samochodowy w Niemczech.

Urszula Sipińska – piosenki i architektura

W latach 1971-92 Urszula Sipińska nagrała łącznie 7 albumów, a kolejno ukazywały się jubileuszowe kolekcje piosenek. Do najbardziej znanych utworów Urszuli Sipińskiej należy Mam cudownych rodziców z 1988 roku, śpiewany do dziś na każdym polskim weselu, ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką męża wokalistki, Jerzego Konrada. Ponadto Sipińska zasłynęła szeroko nagradzanymi hitami "Chcę wyjechać na wieś", ”Są takie dni w tygodniu”, ”Weselne dzieci”, ”Szalala, zabawa trwa”, ”To był świat w zupełnie starym stylu”, ”Poziomki”, ”Zapomniałam”.

Mimo intensywnych lat 60. i 70. Urszuli Sipińskiej udało się zdobyć dyplom architekta wnętrz, który przydał się po zakończeniu przez artystkę kariery na scenie. Zapowiadała pożegnanie ze śpiewaniem po 40. i tak zrobiła. Urszula Sipińska spełnia się zawodowo, prowadząc studio architektoniczne i projektując dla wielu znanych obiektów oraz hoteli i banków.

Urszula Sipińska – książki

Urszula Aleksandra Sipińska-Konrad wydała w ostatnich latach 2 książki: ”Hodowcy lalek” i ”Gdybym była aniołem. Historie prawdziwe, dziwne, śmieszne”. Znajdziemy w nich ciekawostki o jej karierze i czasach PRL, a wszystko oparte na prawdziwych wydarzeniach z wątkiem sensacyjnym.

Urszula Sipińska
Data urodzenia

19.09.1947

Miejsce urodzenia

Poznań

Bibliografia
ycipk-1ki0d8
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-1ki0d8
ycipk-1ki0d8
ycipk-1ki0d8
ycipk-1ki0d8