Trwa ładowanie...
d2r0cvr
04-06-2012 00:00

Urbi et Gorbi. Jak chrześcijanie wpłynęli na obalenie reżimu komunistycznego w Europie Wschodniej

książka
Oceń jako pierwszy:
d2r0cvr
Urbi et Gorbi. Jak chrześcijanie wpłynęli na obalenie reżimu komunistycznego w Europie Wschodniej
Tytuł oryginalny

Urbi et Gorbi. Christen als Wegbereiter der Wende

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Jednoczesne pojawienie się na światowej scenie Michaiła Gorbaczowa i Karola Wojtyły nawet z perspektywy tylu lat wydaje się swego rodzaju cudem. Polski papież przyczynił się do obalenia komunizmu, a radziecki sekretarz generalny zezwolił, aby to się dokonało. Joachim Jauer jako kronikarz ZDF na bieżąco odnotowywał wydarzenia roku 1989 w Europie Wschodniej – wydarzenia, które wstrząsnęły światem.

Jauer jako korespondent telewizyjny był naocznym świadkiem pierwszych oznak upadku żelaznej kurtyny i zakrojonych na masową skalę ucieczek obywateli NRD z ich kraju rodzinnego. Jego książka obejmuje szeroki zakres tematów: począwszy od niezależnego związku zawodowego „Solidarność” przez upadek muru berlińskiego aż po koniec zimnej wojny.

Joachim Jauer opowiada o wielkiej nadziei na wolność, o poszukiwaniu prawdy i o ludziach, których odwaga umożliwiła zaistnienie cudu: upadku komunizmu.
Joachim Jauer, korespondent telewizji zachodnioniemieckiej w NRD i Europie środkowo-wschodniej w latach 80., napisał bardzo przystępną historię jesieni ludów 1989 roku.
Adam Krzemiński, niemcoznawca, dziennikarz tygodnika „Polityka”

Jest to spojrzenie na wydarzenia, które rozgrywały się w 1989 r. w krajach Europy Środkowej oczami bezpośredniego ich obserwatora – człowieka, który wprawdzie jako dziennikarz z Niemiec Zachodnich patrzył na nie niejako z zewnątrz, ale równocześnie posiadał spore osobiste doświadczenie i dużą wiedzę na temat Europy Środkowej i życia w systemie komunistycznym.
Wojciech Pięciak, niemcoznawca, dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”

Książka wydana dzięki wsparciu Goethe Institut.

Urbi et Gorbi. Jak chrześcijanie wpłynęli na obalenie reżimu komunistycznego w Europie Wschodniej
Numer ISBN

978-83-61059-14-1

Wymiary

160x245

Gatunek

Literatura faktu,Reportaż

Oprawa

7

Liczba stron

360

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r0cvr
d2r0cvr
d2r0cvr