Trwa ładowanie...
dlkrd8z
oprac. Jakub Zagalski
10-10-2017 12:04

Uprowadzenie Księcia Margaryny

książka
Oceń jako pierwszy:
dlkrd8z
Uprowadzenie Księcia Margaryny
Tytuł oryginalny

The Purloining of Prince Oleomargarine

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wydarzenie literackie! Wielbiciele Marka Twaina mogą poznać niepublikowaną dotąd książkę mistrza!

Pierwsze wydanie ilustrowanej książeczki dla dzieci (i dorosłych!) autorstwa legendarnego pisarza amerykańskiego, zinterpretowanej przez dwoje wielkich artystów współczesnej literatury dziecięcej i mistrzowsko przełożona na język polski. Bajka nad wyraz aktualna: o królu nikczemnego wzrostu, którego nikt w jego państwie nie miał prawa przerastać. O zgarbionych poddanych dyktatora i uczciwym chłopcu, który – nie wiedząc nic od zakazach – zdołał odnaleźć uprowadzonego księcia i zmienić bieg historii…

Pewnego wieczoru w latach osiemdziesiątych XIX wieku córki Marka Twaina poprosiły, żeby opowiedział im bajkę. Szukając natchnienia, pisarz spojrzał na ilustrację w gazecie i zaczął opowiadać historię Johnny’ego, biednego chłopca, który niespodziewanie dostał zaczarowane nasiona i wyruszył na ratunek uprowadzonemu księciu. Twain zachował tę opowieść w notatkach, ale bajka pozostała nieukończona… Aż do teraz, gdy po ponad wieku z fragmentów bajki odnalezionych w archiwum Marka Twaina na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, powstała ta opowieść. Philip Stead, wspomagając się ogólnym zarysem akcji, wpisał się w twainowski styl – pełen ironii i łobuzerskiego humoru, przewrotny i niepokorny – by po latach dokończyć dzieło mistrza. Historię współtworzą pełne wdzięku, żartobliwe i wzruszające do łez grafiki Erin Stead.

Gratka dla wielbicieli „Przygód Tomka Sawyera”i „Przygód Hucka Finna”, „Listów z Ziemi” i „Pamiętników Adama i Ewy” – z pewnością nie będą zawiedzeni!

Uprowadzenie Księcia Margaryny
Numer ISBN

978-83-8123-077-3

Wymiary

203mm x 279mm

Gatunek

Dla dzieci i młodzieży

Oprawa

twarda

Liczba stron

160

dlkrd8z

Podziel się opinią

3
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlkrd8z
dlkrd8z
dlkrd8z
dlkrd8z