Trwa ładowanie...
d18t0k3
15-04-2010 00:00

Ugi

książka
Oceń jako pierwszy:
d18t0k3
Inne
Źródło: Inne

"Jako autor powinienem wiedzieć, o czym jest UGI. A jednak mam w tyle głowy kilka różnych odpowiedzi na to pytanie. Wydaje mi się, że także czytelnicy podzielą się na frakcje. Rację będą mieli zapewne ci, którzy dostrzegą w książce antyglobalistyczne ostrzeżenie.

Chętnie przychylę się do opinii, że powieść jest wezwaniem do buntu zapoczątkowanym przez anarchizujący, nowojorski ruch Contras, którego odwrócona nazwa, z wystającą z litery N flagą, przypomina komuś historyczny symbol Solidarności. Tym razem także chodzi o walkę z totalitaryzmem, ale przeciwnikiem nie jest akonsumpcyjny komunizm, lecz finansowe systemy sterujące globalną podażą i popytem.

A może autor miał przede wszystkim zamiar napisać książkę o globalnej manipulacji, której jako potencjalni konsumenci, nieustannie jesteśmy poddawani?

Niektórzy będą sądzić, że UGI jest studium walki i klęski jednostki próbującej odsłonić mechanizmy, których demaskowanie jest niemożliwe. Kto wie jednak, czy nie chodzi głównie o to, że ten szaleniec pochodzi z Polski, jak zwykle nieposłusznej, nierozsądnej i nieskutecznej?" Mirosław Tomaszewski

Ugi
Numer ISBN

83-89755-77-7

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

1

Liczba stron

344

d18t0k3

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18t0k3
d18t0k3
d18t0k3