Trwa ładowanie...
dkdhz1m
dkdhz1m

Udar mózgu. Kompendium dla praktyka

książka
dkdhz1m
Oceń jako pierwszy:
Udar mózgu. Kompendium dla praktyka
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Udar mózgu. Kompendium dla praktyka
Materiały prasowe

„Udar mózgu. Kompendium dla praktyka” kolejny tytuł w serii Choroby mózgu.

„Udar mózgu – kompendium dla praktyka” to syntetyczne ujęcie najnowszej wiedzy dotyczącej epidemiologii, czynników ryzyka oraz metod prewencji pierwotnej i wtórnej udaru.

Objawy kliniczne udaru zostały omówione w kontekście neuroanatomicznym. Zgodnie z obowiązującymi rekomendacjami diagnostyki i leczenia udarów przedstawiono dobór badań diagnostycznych oraz zasady organizacji opieki nad pacjentem, a także leczenie w okresie ostrym i przewlekłym. W publikacji omówiono również rzadkie przyczyny udaru i opiekę nad szczególnymi populacjami chorych (kobiety w ciąży, młodzi dorośli, osoby uzależnione od leków i alkoholu) oraz najczęstsze problemy psychospołeczne pacjentów. Opisy przypadków ilustrują zasady postępowania w praktyce.

Udary mózgu stanowią obecnie jeden z głównych problemów zdrowotnych w Polsce w kontekście klinicznym, społecznym i ekonomicznym. Starzenie się społeczeństwa powoduje, że problem będzie się powiększał. Szacuje się, że w latach 2005-2025 liczba nowych przypadków udaru mózgu u mężczyzn może wzrosnąć o 37%, a u kobiet o około 38%. W udarze mózgu bardzo istotne jest szybkie rozpoczęcie odpowiedniego leczenia oraz profilaktyka.

dkdhz1m
Udar mózgu. Kompendium dla praktyka
Numer ISBN

978-83-200-6118-5

Wymiary

150x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

289

Język

polski

Podziel się opinią

Share
dkdhz1m
dkdhz1m
dkdhz1m
dkdhz1m
dkdhz1m