Trwa ładowanie...
d1vzcyb
15 kwietnia 2010, 00:00

Udało mi się mieć ciekawe życie. Leopold Unger

książka
Oceń jako pierwszy:
d1vzcyb
Udało mi się mieć ciekawe życie. Leopold Unger
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Teksty o Ungerze i do Ungera, które się w niej znalazły napisało ponad 30 autorów, od Władysława Bartoszewskiego, Bronisława Geremka, Henryka Giedroycia, Ryszarda Kapuścińskiego, Leszka Kołakowskiego po Bohdana Osadczuka, Jerzego Pomianowskiego, Adama Daniela Rotfelda, Andrzeja Wajdę, Lecha Wałęsę, Józefa Życińskiego.

Wielu z nich, a także ambasador Królestwa Belgii, redaktorzy naczelni Le Soir i Gazety Wyborczej (publikujących komentarze L. Ungera) oraz córki i wnuki żony Matyldy, która w 1944 r. ocaliła życie dzięki ucieczce z transportu więźniarek Majdanka zapowiedziało swój udział w uroczystościach zaplanowanych na 8 i 9 bm.

Księgę jubileuszową, która ukazuje się nakładem oficyny UMCS zredagowała prof. Iwona Hofman z Wydz. Politologii UMCS. Pani profesor specjalizująca się w tematyce myśli politycznej polskiej emigracji, prowadząc badania nad paryską Kulturą, od lat korzysta z materiałów udostępnionych przez Leopolda Ungera.

Udało mi się mieć ciekawe życie. Leopold Unger
Numer ISBN

978-83-227-2784-3

Wymiary

215x215

Gatunek

Eseje

Oprawa

7

Liczba stron

264

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzcyb
d1vzcyb
d1vzcyb
d1vzcyb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj