Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Uchodźcy w Unii Europejskiej. Aspekty prawne i polityczne - książka

83-60186-16-2_84759_F.jpg Inne
Podziel się

Monografia Uchodźcy w Unii Europejskiej - aspekty prawne i polityczne to nowe spojrzenie na zagadnienia polityki Wspólnoty wobec uchodźców. Autorka podjęła próbę kompleksowej analizy zagadnień związanych z prawami uchodźców w Unii Europejskiej. W książce ukazano realizację tych praw oraz wizję ich rozwoju w krajach Wspólnoty.

Qaqwqwrqw

Warto podkreślić, że w Polsce problematyka uchodźców była do tej pory badana z perspektywy standardów ochrony praw człowieka. Realizacja polityki Unii Europejskiej wobec uchodźców nie była dotychczas przedmiotem całościowego opracowania naukowego. W monografii przedstawiono rozwój polityki wobec uchodźców od momentu jej powstania po dzień dzisiejszy. Ponieważ polityka Wspólnoty wobec uchodźców jest specyficznym rodzajem polityki międzynarodowej, książka uwzględnia wpływ polityki międzynarodowej, istniejącej przed powstaniem Unii Europejskiej, na jej obecny kształt.

W monografii omówiono też uwarunkowania polityki analizując przyczyny, przebieg i skutki napływu uchodźców do państw Unii Europejskiej. Ta dogłębna analiza międzynarodowych standardów ochrony uchodźców pozwala zrozumieć konieczność prowadzenia wspólnej polityki państw Unii wobec uchodźców.

Uchodźcy w Unii Europejskiej. Aspekty prawne i polityczne - Szczegóły książki
Numer ISBN

83-60186-16-2

Wymiary

165x235

Gatunek

Ekonomia

Oprawa

1

Liczba stron

282

Autorzy
Wydawnictwo
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw