Trwa ładowanie...
d1hwj5k
27-04-2022 10:00

Tylko dziś się liczy. 10 przykazań spokoju i szczęścia Jana XXIII

książka
Oceń jako pierwszy:
d1hwj5k
Tylko dziś się liczy. 10 przykazań spokoju i szczęścia Jana XXIII
Tytuł oryginalny

Heute, nur heute

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Poznaj tajemnicę spokoju papieża Jana XXIII. To jego 10 przykazań, swoisty dekalog miłości i opanowania pod hasłem: „Dzisiaj, tylko dzisiaj, spróbuję przeżyć dzień, nie chcąc od razu rozwiązywać wszystkich problemów mojego życia”. Opanowanie jest cechą, nad którą papież musiał ciężko pracować i się o nią modlić. Stworzył swoisty Dekalog pogody ducha” dla rozwoju swojej własnej duchowej ścieżki.
Dziś autor przybliża nam te instrukcje duchowe, abyśmy my również umiejętnie weszli na ścieżkę życiowego spokoju i opanowania. Autor zaprasza nas do poszukiwania i podążania za sercem i przykazaniami papieża. Zachęca do inspirowania się słowami Jana XXIII i wdrażania ich w swoje codzienne życie.
Często zapominamy, że jedynym dniem, z którego możemy korzystać, który mamy do dyspozycji jest dzisiaj. To właśnie dziś możemy coś zrobić, czegoś dokonać, coś zmienić. Pamiętał o tym Angelo Giuseppe Roncalli czyli papież Jan XXIII. W swoim dzienniku spisał osobiste zasady, które nazwano “Dekalogiem codzienności czy dekalogiem pogody ducha”.
·książka napisana przez znanego autora specjalizującego się w literaturze duchowej i franciszkańskiej, również zajmującego się medytacjami biblijnymi,
·książka zawiera duchowe ćwiczenia uczące praktykowania spokoju i opanowania powstałe na bazie Dekalogu papieża Jana XXIII.
·książka dla każdej osoby poszukującej spokoju w czasach niepokoju i życiowego chaosu,
·przybliża życiowe zastosowanie Dekalogu Jana XXIII, i wskazuje na jej niezmienną aktualność,
·omawia wszystkie 10 przykazań i zestawia je z problemami dzisiejszego świata.

Tylko dziś się liczy. 10 przykazań spokoju i szczęścia Jana XXIII
Numer ISBN

978-83-8065-521-8

Wymiary

150x225

Liczba stron

152

Język

niemiecki

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hwj5k
d1hwj5k
d1hwj5k
d1hwj5k