Trwa ładowanie...
d2ltiuf
15-04-2010 00:00

Tworząc historię

książka
Oceń jako pierwszy:
d2ltiuf
Tworząc historię
Tytuł oryginalny

Living History

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

W książce Tworząc historię otwarcie, z humorem i zaangażowaniem Hillary Rodham Clinton opisuje swoje życie od dzieciństwa w podmiejskiej dzielnicy, przez lata działalności studenckiej, aż po działalność kontrowersyjnej Pierwszej Damy.

Ta książka to nie tylko przenikliwe spojrzenie na lata spędzone w Białym Domu, ale także kronika związku z Billem Clintonem, kulisy skandalu z Moniką Lewinsky i komentarze dotyczące prezydentury Georga Busha. To też plany związane z jej dalszą karierą polityczną.

Jest to także opowieść o kobiecie, która doskonale łączy rolę matki, żony, Pierwszej Damy, prawnika, senatora i polityka. Odgrywała ona aktywną rolę w kształtowaniu prawodawstwa.

Jeździła po Stanach przypominając o potrzebach dzieci, rozszerzeniu szans gospodarczych, edukacyjnych i poprawie systemu opieki zdrowotnej. Podróżowała także po świecie walcząc o prawa człowieka i demokrację.

Jednocześnie są to intymne i bardzo szczere zwierzenia kobiety uparcie walczącej o swoje małżeństwo i rodzinę. To historia kobiety, która stała się symbolem Ameryki.

Tworząc historię
Numer ISBN

83-7391-262-2

Wymiary

145x205

Gatunek

Biografie i autobiografie,Polityka

Oprawa

6

Liczba stron

488

d2ltiuf

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ltiuf
d2ltiuf
d2ltiuf