Trwa ładowanie...
d26rm55
09-04-2015 00:00

Twórcza Odwaga. Wyzwól własny twórczy potencjał

książka
Oceń jako pierwszy:
d26rm55
Twórcza Odwaga. Wyzwól własny twórczy potencjał
Tytuł oryginalny

Creative Confidence: Unleashing the Creative Potential Within Us All

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Wnikliwa i fascynująca opowieść o tym, jak uwolnić, pielęgnować i umacniać wrodzoną kreatywność drzemiącą w każdym z nas.

Innowacja i kreatywność to obecnie powszechnie uznawane siły napędowe sukcesu w biznesie. Najwyżej cenione cechy współczesnych przywódców. Jednak większość z nas przejawia skłonność do rezygnacji z szaty kreatywności na rzecz „typów twórczych” – tych, którzy malują, rzeźbią, projektują lub piszą, by w ten sposób zarabiać na życie. Zapominamy, że jako dzieci wszyscy byliśmy kreatywni, lepiliśmy figurki z gliny i często używaliśmy kredek. Z czasem wielu z nas zniechęciło się do swoich twórczych przedsięwzięć, by ostatecznie skupić całą swoją energię na dążeniu do bardziej tradycyjnych celów.

W książce Twórcza odwaga bracia Kelleyowie przypominają, że wszyscy mamy do zaoferowania jakieś pomysły i spostrzeżenia. Przekonują, że kreatywność to stan umysłu, sposób myślenia i proaktywne podejście do znajdowania nowych rozwiązań. Nie wszyscy możemy być artystami, ale każdy może być bardziej twórczym prawnikiem, lekarzem, menedżerem lub sprzedawcą.

Opierając się na historiach zaczerpniętych z pracy w IDEO i d.school na Uniwersytecie Stanforda, bracia Kelleyowie pokazują, jak dotrzeć do źródła kreatywności i wyobraźni w trakcie rozwiązywania codziennych problemów. Co więcej, wskazują konkretne strategie służące uwalnianiu tej twórczej iskry.

Jak wyjaśniają, kreatywność i zdolność do innowacji są niczym mięśnie – im bardziej z nich korzystamy, tym silniejsze się stają. Twórcza odwaga daje impuls do zmieniania świata i inspiruje do połączenia przełomowych pomysłów z działaniem doskonalącym nasze firmy, kariery oraz życie.

Twórcza Odwaga. Wyzwól własny twórczy potencjał
Numer ISBN

978-83-7746-942-2

Wymiary

160x235

Gatunek

Psychologia,Poradniki

Oprawa

1

Liczba stron

280

d26rm55

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26rm55
d26rm55
d26rm55