Trwa ładowanie...
d305gbv
15-04-2010 00:00

Twarze wrocławskiej bezpieki

książka
Oceń jako pierwszy:
d305gbv
Inne
Źródło: Inne

Przygotowana przez pracowników Oddziału IPN we Wrocławiu książka prezentuje obsadę personalną kierowniczych stanowisk Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa we Wrocławiu w latach 1945–1990.

Zgodnie z przyjętą koncepcją jest informatorem personalnym zawierającym niezbędne wiadomości o organizacji, strukturze i obsadzie najważniejszych stanowisk wrocławskiej „bezpieki”, za które uznano etaty: kierowników, szefów, naczelników wydziałów i ich zastępców, zatrudnionych w Wojewódzkim Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego, Wojewódzkim Urzędzie do spraw Bezpieczeństwa Publicznego, Miejskim i Powiatowym UBP we Wrocławiu oraz wojewódzkiej, miejskiej i dzielnicowej Służbie Bezpieczeństwa we Wrocławiu.

Najważniejszym źródłem niniejszego opracowania są akta personalne funkcjonariuszy UB/SB ze zbiorów archiwów IPN we Wrocławiu i Warszawie oraz przechowywane w tych archiwach rozkazy personalne i awansowe. W niewielkiej części wykorzystano także materiały ze zbiorów innych archiwów IPN: w Gdańsku i Katowicach oraz Centralnego Archiwum Wojskowego i Archiwum Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej we Wrocławiu.

Twarze wrocławskiej bezpieki
Numer ISBN

83-92281-0-2

Wymiary

165x240

Gatunek

Historia Polski

Oprawa

6

Liczba stron

208

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d305gbv
d305gbv
d305gbv