Trwa ładowanie...
d14l7io
20-04-2015 00:00

Tulipanowy wirus

książka
Oceń jako pierwszy:
d14l7io
Tulipanowy wirus
Tytuł oryginalny

Het tulpenvirus

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Holandia, 1636 rok. Szanowany szynkarz i handlarz tulipanami Wouter Winckel zostaje znaleziony martwy w swojej gospodzie. Zaszlachtowano go, a w usta wepchnięto antyreligijną broszurę. Winckel był właścicielem najpiękniejszej kolekcji tulipanów w całej Zjednoczonej Republice Siedmiu Prowincji Niderlandzkich, w tym najbardziej pożądanej i drogiej cebulki, Semper Augustus. Dlaczego musiał umrzeć? Kto chciał go zabić?

Londyn, 2007. Historia zdaje się zataczać koło. Franka Schoellera znajduje jego siostrzeniec, Alek. Umierający trzyma siedemnastowieczną księgę o tulipanach, która może wyjaśnić przyczyny jego śmierci. Z pomocą Damiana, amsterdamskiego antykwariusza, Alek próbuje rozwiązać zagadkę, ale przyjaciele szybko sobie uświadamiają, że teraz oni ryzykują życiem.

Tulipanowy wirus to doskonały kryminał oparty na szaleństwie tulipomanii i momentu pęknięcia bańki spekulacyjnej w XVII-wiecznej Holandii – pierwszego takiego zdarzenia w dziejach. To historia, która opowiada o wolnej woli, nauce i religii, ale także o chciwości, pysze i arogancji.

Tulipanowy wirus
Numer ISBN

978-83-64700-09-5

Wymiary

135x210

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

3

Liczba stron

336

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14l7io
d14l7io
d14l7io